Kajakarstwo klasyczne 2024

UWAGA!

Informacje o ewentualnym odwołaniu lub zmianie terminu imprez krajowych (ogólnopolskich i lokalnych) prosimy wysyłać na adres mailowy: office@pzkaj.pl

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
6.01 Poznań V Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych
20.04 Gryfino Ogólnopolskie Regaty Kajakowe w Gryfinie
20.04 Poznań Regaty Otwarcia sezonu
25-28.04 Wałcz I Puchar Polski
Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Juniorów i Seniorów
1.05 Nowa Sól Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Prezydenta Nowej Soli
2-5.05 Wałcz 38 Mistrzostwa Polski w Maratonie
8-9.05 Szeged / HUN 2024 Canoe Sprint European Olympic Qualifier
Kwalifikacje Kontynentalne do IO Paryż 2024
10-12.05 Szeged / HUN 2024 ICF Canoe Sprint and Paracanoe World Cup
Puchar Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie
11.05 Czechowice-Dziedzice Długodystansowe Mistrzostwa Śląska
11.05 Poznań Memoriał Wojciecha Skrzypczyńskiego
12.05 Człuchów II memoriał Ryszarda Jękota
12.05 Gorzów Wlkp. Regaty im. Piotra Głażewskiego
16-19.05 Turawa 40. Długodystansowe Mistrzostwa Polski
24-26.05 Bratysława / SVK Międzynarodowe Regaty Juniorów i U23
24-26.05 Poznań 2024 ICF Canoe Sprint World Cup
Puchar Świata w Kajakarstwie
25.05 Kalisz Memoriał Tadeusza Pasika
25.05 Wałcz XXIII Memoriału im. Mariana Matłoki
XLI Memoriału Kazimierza Góreckiego
26.05 Katowice Puchar Katowic – zawody dla dzieci i młodzieży
30.05.-2.06 Bydgoszcz II Puchar Polski
Regaty Eliminacyjne Juniorów
6-9.06 Bydgoszcz 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym
13-16.06 Szeged / HUN 2024 ECA European Championships
Mistrzostwa Europy Seniorów
15.06 Olsztyn Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego
15.06 Pamiątkowo XX memoriał im Andrzeja Kulczaka
16.06 Gorzów Wlkp. XXXIV Memoriał im. Tadeusza Hryckiewicza
IX Memoriał im. Jerzego Krajewskiego
22.06 Katowice Mistrzostwa Śląska
22.06 Sztum XXXVII Międzynarodowych Regat o Memoriał Jana Raabe
22.06 Wałcz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa A
27-30.06 Bratysława / SVK 2024 ECA Junior and U23 Canoe Sprint European Championships
29.06 Kędzierzyn-Koźle III Regaty Kajakarstwa Klasycznego
29.06 Sztum Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego
13-14.07 Plovdiv / BUL 2024 ICF Masters Canoe Sprint  World Championships
Mistrzostwa Świata Masters
17-21.07 Plovdiv / BUL 2024 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w Kajakarstwie
22-23.07 Poznań 2024 ECA Masters Canoe Marathon European Championships
Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie
25-28.07 Poznań 2024 ECA Canoe Marathon European Championships
27-31.07 Poznań 30. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
Mistrzostwa Polski Juniorów
23. Mistrzostwa Polski Młodzików
16-18.08
1-4.08
Bydgoszcz 39. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
6-11.08 Paryż Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024
10.08 Olsztyn Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa C
23-25.08 Samarkand / UZB 2024 ICF Canoe Sprint Non-Olympic Events World Championships
Mistrzostwa Świata Seniorów Konkurencji Nieolimpijskich
5-8.09 Lake Velence-Sukoro / HUN Olympic Hopes Regatta
Turniej Nadziei Olimpijskich
7.09 Czechowice-Dziedzice Czechowice CUP
7.09 Człuchów Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
7-8.09 Wałcz 27. Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym
14.09 Chełmża XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski Zrzeszenie Ludowe LZS w Kajakarstwie Juniorów i Młodzików i XXXIV Memoriał Leona Grabowskiego w Kajakarstwie
14.09 Kraków  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa E
16-17.09 Metkovic / CRO 2024 ICF Masters Canoe Marathon  World Championships
Mistrzostwa Świata Masters w Maratonie
19-22.09 Metkovic / CRO 2024 ICF Canoe Marathon World Championships
21.09 Chełmno XXIX Memoriał im. Lecha Sławatyckiego w Kajakarstwie Klasycznym
21.09 Poznań Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
22.09 Gorzów Wlkp. Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego im. Kazimierza Rejniaka
28.09 Człuchów Otwarte Długodystansowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

Kajakarstwo klasyczne 2023

UWAGA!

Informacje o ewentualnym odwołaniu lub zmianie terminu imprez krajowych (ogólnopolskich i lokalnych) prosimy wysyłać na adres mailowy: office@pzkaj.pl

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
22.01 Poznań IV Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych
15.04 Poznań Regaty Otwarcia Sezonu
28-30.04 Wałcz Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Juniorów i Seniorów
1.05 Nowa Sól Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Prezydenta Nowej Soli
3.05 Gryfino Ogólnopolskie Regaty Kajakowe
5-7.05 Wolsztyn 39. Długodystansowe Mistrzostwa Polski
11-14.05 Szeged / HUN 2023 ICF Canoe Sprint and Paracanoe World Cup
Puchar Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie
13.05 Białystok 10. Memoriał Ireneusza Skowrońskiego
13.05 Poznań Regaty Wojciecha Skrzypczyńskiego
14.05 Gorzów Wlkp. Regaty Kajakowe im. Piotra Głażewskiego
14.05 Kórnik Regaty o Puchar Politechniki Poznańskiej
SUP Race Ranking Młodzików i Dzieci
20.05 Człuchów I Memoriał im. Ryszarda Jękota w Kajakarstwie Klasycznym
20.05 Kalisz Memoriał Tadeusza Pasika
Ranking Młodzików i Dzieci 2022-2023
21.05 Opole Mistrzostwa Opolszczyzny
26-28.05 Bratysława / SVK Regaty Międzynarodowe Juniorów
26-28.05 Poznań 2023 ICF Canoe Sprint World Cup
Puchar Świata w Kajakarstwie
27.05 Bydgoszcz Mistrzostwa Miasta Bydgoszcz
27.05 Wałcz XXII Memoriał im. Mariana Matłoki
XL Memoriał im. Kazimierza Góreckiego
28.05 Katowice Puchar Katowic dzieci i młodzików
2-4.06 Bydgoszcz Regaty Eliminacyjne Juniorów
9-11.06 Poznań 86. Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym
10.06 Bydgoszcz Puchar Dyrektorów Szkół Kopernika – zawody tylko dla dzieci
11.06 Poznań Regaty im. Rafała Piszcza
14.06 Lubniewice Krajowe Kwalifikacje do Mistrzostw Świata i Europy w maratonie kajakowym
17.06 Gorzów Wlkp. XXXIII Memoriał Tadeusza Hryckiewicza
VIII Memoriał Jerzego Krajewskiego
17.06 Lublin 17. Regaty Kajakowe o Puchar Lubelskiego Koziołka
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
V Regaty Rodzinne
17.06 Pamiątkowo Memoriał im. Andrzeja Kulczaka
17.06 Sztum XXXVI Międzynarodowe Regaty Kajakowe o Memoriał Jana Raabe
18.06 Lidzbark Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego
21-24.06 Kraków Igrzyska Europejskie
24.06 Elbląg I Canoe Energa Cup, Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga
Zawody o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Kajakarstwie Klasycznym
25.06 Wałcz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefa A
Wojewódzka Olimpiada Młodzieży
1.07 Bydgoszcz Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
2.07 Kędzierzyn Koźle Regaty Dugnad Sprint
6-9.07 Auronzo / ITA 2023 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w Kajakarstwie
13-16.07 Slavonski Brod / CRO 2023 ECA Canoe Marathon European Championships
27-30.07 Montemor-o-Velho / POR 2023 ECA Junior and U23 Canoe Sprint European Championships
4-6.08 Poznań 38. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
22. Mistrzostwa Polski Młodzików
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefa D
10-13.08 Bydgoszcz 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
Mistrzostwa Polski Juniorów
19-20.08 Poznań 37 Mistrzostwa Polski w Maratonie
23-27.08 Duisburg / GER 2023 ICF Canoe Sprint World Championships
Mistrzostwa Świata Seniorów
30.08-1.09 Paryż / FRA 2023 ICF Canoe Sprint World Cup
31.08-3.09 Vejen Kolding / DEN 2023 ICF Canoe Marathon World Championships
2.09 Chełmno Memoriał im. Lecha Sławatyckiego
2.09 Czechowice-Dziedzice Czechowice Cup
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefa E
7-10.09 Poznań Olimpic Hopes
Nadzieje Olimpijskie
9-10.09 Wałcz 26. Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym
15-16.09 Wolsztyn XXIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików
Ranking Młodzików i Dzieci
16.09 Chełmża Memoriał Grabowskiego
16.09 Augustów Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefa C
17.09 Opole Błękitna Wstęga Odry
23.09 Poznań Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Ranking Młodzików i Dzieci 2023-2024
23.09 Warszawa Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Kajakarstwie Klasycznym
Wyścigi o Puchar Prezesa PGNiG
23.09 Tarnobrzeg X Otwarte Mistrzostwa o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego
24.09 Gorzów Wlkp. Otwarte mistrzostwa woj. lubuskiego im. Kazimierza Rejniaka
30.09 Kędzierzyn Koźle Dugnad Długodystansowe Regaty Kajakowe
7.10 Bydgoszcz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików- Strefa B -Klasyk
7.10 Czechowice-Dziedzice Otwarte Długodystansowe Mistrzostwa Śląska w kajakarstwie „105 dla niepodległej”

Kajakarstwo klasyczne 2022

UWAGA!

Informacje o ewentualnym odwołaniu lub zmianie terminu imprez krajowych (ogólnopolskich i lokalnych) prosimy wysyłać na adres mailowy: office@pzkaj.pl

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Projekt Klasyka 2023 

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
19.02
ODWOŁANE
Poznań MP w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych
9.04 Nowe Chechło Regaty – Otwarcie Sezonu
9.04 Poznań Otwarcie sezonu kajakowego 2022, Sprawdzian WZKaj
22-24.04 Wałcz 1 PP Juniorów/1 PP Seniorów – Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Juniorów i Seniorów
1.05 Nowa Sól Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Prezydenta Nowej Soli
3.05 Gryfino Ogólnopolskie Regaty Kajakowe z okazji „Dni Gryfina”
7.05 Białystok 9. Memoriał Ireneusza Skowrońskiego
7.05 Katowice Długodystansowe Mistrzostwa Śląska
7.05 Lubniewice Krajowe Kwalifikacje do The World Games i Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym
7.05 Poznań Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego
8.05 Gorzów Wlkp. Regaty im. Piotra Głażewskiego
14.05 Bydgoszcz Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy
14.05 Kalisz Regaty Kajakowe – Memoriał im.Tadeusza Pasika
14.05 Opole Mistrzostwa Opolszczyzny
14-15.05 Rogoźno VIII Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej
SUP RACE Uone
Akademickie Regaty Kajakowe
19-22.05 Racice / CZE ICF Canoe Sprint World Cup 1/2022
21.05 Wałcz XXI Memoriał im. Mariana Matłoki
22.05 Katowice Puchar Miasta Katowice
26-29.05
Poznań ICF Canoe Sprint World Cup 2/2022
27-29.05 Bydgoszcz 2 PP Juniorów – Regaty Eliminacyjne Juniorów (REJ)
3-4.06 Wolsztyn XXII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie
Regaty Dzieci o Puchar Ziemi Wolsztyńskiej
Ranking Młodzików WZKaj 2021/2022
3-5.06 Bratysława / SVK Regaty Międzynarodowe Juniorów
4.06 Malbork LVII Regaty Kajakowe o Puchar Nogatu im. Józefa Wiatra
4.06
ODWOŁANE
Tychy Regaty Kajakowe z okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy
10-12.06 Augustów 38 Długodystansowe Mistrzostwa Polski
18.06 Gorzów Wlkp. XXXII Memoriał Tadeusza Hryckiewicza, VII Memoriał Jerzego Krajewskiego
18.06 Kędzierzyn-Koźle I Ogólnopolskie Regaty Kajakarstwa Klasycznego w Kędzierzynie-Koźlu
18.06 Lublin 16. Regaty Kajakowe o Puchar Lubelskiego Koziołka
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
IV Regaty Rodzinne
18.06 Pamiątkowo XVIII Memoriał im. Andrzeja Kulczaka, Ranking Młodzików i Dzieci
18.06 Sztum XXXV Międzynarodowye Regaty Kajakowe o Memoriał Jana Raabe
19.06 Warszawa Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
23-26.06
Belgrad / SRB 2022 ECA Junior & U23 Canoe Sprint European Championships
25.06 Elbląg Mistrzostwa województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie klasycznym
25.06 Gorzów Wlkp. MMM w Sprincie Kajakowym – Strefa D
25.06 Katowice Mistrzostwa Śląska w sprincie
1-3.07
Bydgoszcz 85 Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym
7-17.07 Birmingham / USA THE WORLD GAMES 2022 (m.in. Maraton Kajakowy)
25-26.07 Silkeborg / DEN Marathon Masters Cup
28-31.07 Silkeborg / DEN ECA Canoe Marathon European Championships
28-31.07
Poznań 28 OOM
MP Juniorów Młodszych
MP Juniorów w Sprincie Kajakowym
21 Mistrzostwa Polski Młodzików
03-07.08
Halifax / CAN 2022 ICF Canoe Sprint & Paracanoe World Championships
12-14.08 Bydgoszcz Mistrzostwa Świata  Masters w Sprincie
18-21.08
Monachium / GER 2022 ECA Canoe Sprint European Championships – MultiSport European Championships
31.08-4.09
Szeged / HUN 2022 ICF Junior & U23 Canoe Sprint World Championships
3.09 Lublin MMM w Sprincie Kajakowym – Strefa C
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dzieci
3.09 Sztum MMM w Sprincie Kajakowym – Strefa B
3-4.09 Wałcz 25 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym
4.09 Czechowice Dziedzice Czechowice Dziedzice CUP
7-11.09
Gdynia Mistrzostwa Świata SUP
8-11.09 Bratysława / SVK TNOl – Canoe Sprint Olympic Hopes
10-11.09
Poznań 37 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
MMM w Sprincie Kajakowym – Strefa A
Regaty im. Rafała Piszcza
16-18.09 Bydgoszcz Akademickie Mistrzostwa Świata w Sprincie Kajakowym
16-18.09 Turawa k/Opola 36 Mistrzostwa Polski w Maratonie
24.09 Kraków MMM w Sprincie Kajakowym – Strefa E
24.09 Poznań Mistrzostwa Miasta Poznania
25.09 Opole Błękitna Wstęga Odry
25.09 Chełmża XXXII Memoriał im. Leona Grabowskiego
25.09 Gorzów Wlkp. Otwarte Mistrzostwa Woj. Lubuskiego im. Kazimierza Rejniaka
29.09-2.10 Ponte de Lima / POR Mistrzostwa Świata w Maratonie
1.10 Bydgoszcz Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
1.10 Tarnobrzeg IX Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Kajakarstwie
1.10 Węgorzewo 20-sto lecie „Koszałka” – Regaty kajakowe w Węgorzewie
8.10 Kaniów Międzynarodowy Wielomecz Kajakowy
9.10 Katowice Międzynarodowe Regaty Kajakowe – Puchar Polski Południowej
14-16.10 Spała Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów PZKaj