Wydrukuj

Zwolińska tuż za podium kajakarek w PŚ w Augsburgu. Dziewiąte miejsce Popieli

Klaudia Zwolińska zajęła czwarte miejsce w piątkowym finale K-1 podczas Pucharu Świata w slalomie kajakowym w Augsburgu. Dziewiąty w gronie panów w tej konkurencji był Dariusz Popiela.

Czworo biało-czerwonych awansowało do piątkowych półfinałów. Piąty wynik w pierwszym czwartkowym biegu eliminacyjnym zanotowała Zwolińska, a Dariusz Popiela, najlepszy z męskiej części kadry kajakarzy, zajął 24. miejsce. Oboje byli też najlepszymi naszymi reprezentantami (partnerem Polskiego Związku Kajakowego jest Lotto) w półfinałach, zajmując siódme lokaty. Ku niepocieszeniu polskich kibiców, gorzej poszło pozostałym kadrowiczom. Dominika Brzeska była 27., a Michał Pasiut był 17, przez co zabrakło dla nich miejsca w dalszej walce o medale niemieckiego PŚ.

W finale K-1 najlepiej z Polaków spisała się Zwolińska. 24-letnia zawodniczka Startu Nowy Sącz dotknęła dwie bramki i przez punkty karne zameldowała się tuż za podium. Zwycięsko z rywalizacji w K-1 kobiet wyszła Niemka Elena Lilik, drugą lokatę zajęła Włoszka Stefanie Horn, a brązowy medal PŚ w Augsburgu wywalczyła Austriaczka Viktoria Wolffhardt.

Błędów w finale kajakarzy nie ustrzegł się również Popiela. Klubowy kolega Zwolińskiej pomylił się w drugiej części przejazdu, a błąd ten kosztował go czwarte miejsce, Popiela ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Najlepszy w konkurencji K-1 był Włoch Giovanni De Gennaro, srebro zdobył Brytyjczyk Joseph Clarke, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Hannes Aigner.

W piątek startowali również kanadyjkarze wspierani przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A.. Dziewiętnaste miejsce w pierwszym biegu C-1 kobiet zajęła Aleksandra Stach, a na trzynastej pozycji uplasował się Kacper Sztuba. Świetny przejazdu w drugim wyścigu zaliczył Grzegorz Hedwig, osiągając czwarty rezultat. Cała trójka powalczy w sobotnich półfinałach.