Wydrukuj

Za nami mistrzostwa świata masters w sprincie kajakowym

W weekend w Bydgoszczy zostały rozegrane mistrzostwa świata masters w sprincie kajakowym. Klasyfikację medalową imprezy w mieście nad Brdą zdominowali biało-czerwoni, którzy ponad sto razy stawali na podium.

Światowy czempionat weteranów, rozegrany na torze w bydgoskim Brdyujściu, zebrał blisko 300 uczestników z 17 krajów.

– Jako organizatorzy imprez odbudowujemy swoją markę i staramy się sprostać oczekiwaniom zawodnikom. Widząc ich reakcje podczas MŚ, myślę, że nam się to udało. Cieszę się, że nasza praca zostaje dostrzeżona przez władze Bydgoszczy czy Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF) i może w niedalekiej przyszłości ponownie ugościmy kajakarzy w ramach kolejnych zawodów dużej rangi – mówi Jacek Szumiło, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Kajakowego.

W trzydniowych regatach najlepiej spisali się reprezentanci Polski, którzy łącznie wywalczyli 108 medali (40 złotych, 33 srebrnych, 35 brązowych). Chociaż spodziewano się dominacji biało-czerwonych (sponsorem polskiego kajakarstwa jest PGE Polska Grupa Energetyczna), jej skala zaskoczyła samych zawodników i obserwatorów.

– Nasi kajakarze w rozmowach nie ukrywali, że mocno nastawiają się na medale podczas mistrzostw i dopięli swego. Nie sądziliśmy jednak, iż spiszą się tak wyśmienicie. To tylko powód do dumy – podkreśla Szumiło.

Druga w klasyfikacji medalowej była Ukraina (27 medali – 11 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych), a na trzeciej lokacie uplasowali się Niemcy (26 medali – 7 złotych, 10 srebrnych, 9 brązowych).

Patronat nad MŚ masters w sprincie kajakowym objął prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Miejsca medalowe Polaków podczas mistrzostw świata masters w sprincie kajakowym w Bydgoszczy

Mężczyźni

K1 500 m 70-99 lat: 2. Władysław Jędrzejczyk, 3. Tadeusz Rek

K1 500 m 65-69: 2. Waldemar Jurczak

K1 500 m 45-49: 1. Adam Wysocki

K1 500 m 35-39: 3. Karol Garbacz

K2 500 m 65+: Tadeusz Rek, Karlheinz Griesel, 2. Czesław Pietrzyk, Waldemar Jurczak

K2 500 m 55-64: 2. Mirosław Kreczman, Ryszard Białkowski, 3. Roman Kozłowski, Jarosław Gulak

K2 500 m 45-54: 3. Przemysław Niewiadomski, Sławomir Lewalski

K4 500 m 55+: 1. Roman Kozłowski, Jarosław Gulak, Krzysztof Szczepański, Mirosław Kreczman

K4 500 m 35-54: 2. Karol Garbacz, Marcin Garbacz, Adam Wysocki, Łukasz Grochowski, 3. Maciej Richlik, Michał Gołębiewski, Kamil Kalwa, Rafał Lewandowski

C1 500 m 65-69: 3. Leszek Gryckiewicz

C1 500 m 60-64.: 2. Roman Figielus, 3. Wojciech Wasilewski

C1 500 m 55-59: 2. Adam Dombrowski

C1 500 m 50-54: 1. Stanisław Kuczyński, 2. Dariusz Michałak, 3. Marek Kondracki

C1 500 m 45-49: 1. Paweł Baraszkiewicz, 2. Maciej Chwieros

C1 500 m 40-44: 3. Tomasz Sułkowski

C1 500 m 35-39: 1. Szymon Cybal, 2. Łukasz Budnik, 3. Dawid Markowski

C2 500 m 65+: 1. Leszek Gryckiewicz, 2. Zakaria Chizanaszwili

C2 500 m 55-64: 1. Leszek Wasilewski, Wojciech Wasilewski, 2. Jerzy Topa, Mychajło Szewczenko

C2 500 m 45-54: 1. Paweł Baraszkiewicz, Robert Urbanek, 2. Maciej Chwieros, Marek Kondracki, 3. Mirosław Kisły, Stanisław Kuczyński

C2 500 m 35-44: 1. Łukasz Budnik, Szymon Cybal, 2. Dawid Markowski, Marcin Ponomarenkow

C4 500 m 55+: 1. Mirosław Olejnik, Leszek Wasilewski, Wojciech Wasilewski, Roman Figielus, 3. Jerzy Dunajski, Jaroslav Mucha, Leszek Gryckiewicz, Zakaria Chizanishwili

C4 500 m 35-54: 1. Paweł Baraszkiewicz, Robert Urbanek, Dariusz Koszykowski, Stanisław Kuczyński, 2. Marcin Ponomarenkow, Paweł Midloch, Dawid Markowski, Jerzy Siewruk, 3. Szymon Cybal, Łukasz Budnik, Tomasz Sułkowski, Robert Wilczyński

K1 200 m 70+: 3. Tadeusz Rek

K1 200 m 65-69: 1. Waldemar Jurczak

K1 200 m 55-59: 3. Sławomir Skręty

K1 200 m 45-49:  3. Adam Wysocki

K1 200 m 35-39: 3. Michał Gołębiewski

C1 200 m 65-69: 2. Leszek Gryckiewicz

C1 200 m 60-64: 2. Romuald Figielus

C1 200 m 55-59: 1. Adam Dombrowski, 3. Mirosław Olejnik

C1 200 m 50-54: 1. Stanisław Kuczyński, 2. Dariusz Michałak, 3. Marek Kondracki

C1 200 m 45-49: 1. Paweł Baraszkiewicz, 2. Maciej Chwieros

C1 200 m 40-44: 3. Tomasz Sułkowski

C1 200 m 35-39: 1. Szymon Cybal, 2. Łukasz Budnik, 3. Dawid Markowski

K2 200 m 65+: 1. Tadeusz Rek, Karlheinz Griesel, 3. Waldemar Jurczak, Czesław Pietrzyk

K2 200 m 55-64: 1. Sławomir Skręty, Stanisław Jałoszyński, 2. Mirosław Kreczman, Ryszard Białkowski

K2 200 m 45-54: 1. Sławomir Lewalski, Adam Wysocki

K2 200 m 35-44: 1. Michał Gołębiewski, Kamil Kalwa

C2 200 m 65+: 1. Leszek Gryckiewicz, Zakaria Chizaniszwili

C2 200 m 55-64: 1. Wojciech Wasilewski, Leszek Wasilewski

C2 200 m 45-54: 1. Robert Urbanek, Paweł Baraszkiewicz, 2. Maciej Chwieros, Marek Kondracki

C2 200 m 35-44: 1. Łukasz Budnik, Szymon Cybal, 2. Dawid Markowski, Marcin Ponomarenkow

Kobiety

K1 500 m 65-69 l.: 1. Jolanta Niedzielczyk

K1 500 m 50-54 l.: 1. Jolanta Rogała, 2. Alicja Turczyk, 3. Rimma Stareńczak

K1 500 m 45-49 l.: 2. Nina Siemasz

K4 500 m 35+: 2. Rimma Stareńczak, Jolanta Rogała, Alicja Turczyk, Nina Siemasz, 3. Agnieszka Szeremeta, Jolanta Stańczak, Małgorzata Machowska, Dorota Ryder

K1 200 m 60-64 l.: 1. Jolanta Niedzielczyk

K1 200 m 50-54 l.: 1. Barbara Hajcel, 2. Jolanta Rogała, 3. Rimma Stareńczak

K1 200 m 45-49 l.: 3. Nina Siemasz

K2 200 m 55+: 1. Elżbieta Hoffmann, Jolanta Niedzielczyk, 3. Zofia Pokojska, Elżbieta Kotlarek

K2 200 m 35-54: 1. Magdalena Krukowska, Sandra Skowrońska, 3. Jolanta Rogała, Nina Siemasz

Miks

K2 500 m 64+: 2. Zofia Pokojska, Kazimierz Dane, 3. Tadeusz Rek, Jolanta Nienałtowska

K2 500 m 55-64: 1. Roman Maciaś, Jolanta Niedzielczyk, 2. Jarosław Gulak, Irena Serowik, 3. Mariusz Kuliczkowski, Elżbieta Hoffmann

K2 500 m 45-54: 1. Jolanta Rogała, Dariusz Bukowski

K2 500 m 35-44: 1. Magdalena Krukowska, Adam Wysocki, 2. Karol Garbacz, Sandra Skowrońska

K4 500 m 55+: 1. Elżbieta Hoffmann, Jolanta Niedzielczyk, Roman Maciaś, Zbigniew Seweryn, 2. Jarosław Gulak, Roman Kozłowski, Irena Serowik, Jolanta Stańczak, 3. Mirosław Kreczman, Elżbieta Kotlarek, Zofia Pokojska, Ryszard Białkowski

K4 500 m 35-54: 1. Marcin Garbacz, Łukasz Grochowski, Sandra Skowrońska, Magdalena Krukowska, 3. Błażej Andrzejewski, Barbara Hajcel, Michał Klonowski, Natalia Jeremienko

K2 200 m 35-44: 1. Karol Garbacz, Sandra Skowrońska, 2. Magdalena Krukowska, Marcin Garbacz

K2 200 m 55-64: 1. Roman Maciaś, Jolanta Niedzielczyk, 3. Jarosław Gulak, Irena Serowik

K2 200 m 45-54: 3. Jolanta Rogała, Stanisław Jałoszyński

K2 200 m 35-44: 1. Karol Garbacz, Sandra Skowrońska, 3. Magdalena Krukowska, Marcin Garbacz

Artur Kluskiewicz, Biuro Prasowe PZKaj