Wydrukuj

IV Mistrzostwa ZSP nr 1 w Sieradzu na ergometrach kajakowych

Tym razem 11.12.2014 rywalizowali chłopcy z pierwszych klas –  I Te, I Tim, I Ta2 oraz I Ta1 – razem 17 uczestników.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą indywidualnie na dystansie 200 m oraz drużynowo na 2000 m. Natomiast zanim przystąpili do rywalizacji mogli zapoznać się z wieloma urządzeniami do ćwiczeń, takimi jak ergometry kajakowe, orbitrek, bieżnia elektryczna oraz ergometr wioślarski, na których mogli poćwiczyć i dobrze się rozgrzać.

Uczestnicy dowiedzieli się również w jaki sposób można kontrolować wysiłek fizyczny za pomocą Sport – testera i doświadczyli tego podczas ćwiczeń i rywalizacji. Dowiedzieli się również w jaki sposób można wzmacniać mięśnie oddechowe testując maskę oddechową “Training Mask” do imitacji treningu wysokogórskiego.

 

Podczas oficjalnej części zawodów – 18.12.2014

Wszyscy uczestnicy biorący udział w zawodach na ergometrach kajakowych otrzymali bony na zestaw obiadowy do restauracji Cukier, upominki w postaci długopisu z grawerem nazwy zawodów oraz z imieniem i nazwiskiem uczestnika, smycze. Pierwsza trójka w indywidualnej rywalizacji na dystansie 200 m otrzymała medale, natomiast w wyścigu drużynowym na 2000 m pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary – fundator Kajakowy Klub Sportowy w Sieradzu.

Dla uczestników nie zabrakło również nagród rzeczowych ufundowanych przez firmę TAMA Polska

http://www.tama-polska.pl/

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację oraz firmie TAMA Polska za nagrody.

 

WYNIKI

IV Mistrzostwa ZSP nr 1 w Sieradzu na ergometrach kajakowych
11.12.2014 Sieradz – Przystań kajakowa
Dystans – 200m chłopców + wyścig drużynowy 2000 m

Klasyfikacja – indywidualna 200 m

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Rezultat

1

Michał Kujawiak

I Ta2

55,1 s

2

Dawid Sobkowiak

I Te

55,4 s

3

Hubert Nowicki

I Ta1

56,6 s

4

Sylwester Piekarek

I Te

57,3 s

5

Przemysław Jakubowiak

I Ta1

57,4 s

6

Maciej Wożniakowski

I Te

57,6 s

7

Łukasz Kaczmarek

I Tim

58,1 s

8

Sebastian Stupski

I Ta1

59,3 s

9

Robert Gzik

I Tim

59,6 s

10

Mateusz Malasz

I Tim

60,0 s

11

Tomasz Musiała

I Ta2

60,4 s

12

Sebastian Płachta

I Te

61,3 s

13

Dominik Krystek

I Ta2

62,5 s

14

Gracjan Świtała

I Ta2

62,7 s

15

Patryk Siercha

I Tim

62,8 s

16

Patryk Ochęcki

I Ta1

70,7 s

17

Mikołaj Stasinowski

I Tim

75,0 s

 

Klasyfikacja – wyścig drużynowy 2000 m

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Rezultat

 

I

Dawid Sobkowiak

 

I Te

 

10:31,05

Sylwester Piekarek

Maciej Wożniakowski

Sebastian Płachta

 

 

 

 

 

II

Łukasz Kaczmarek

 

I Tim

 

11:16,09

Robert Gzik

Mateusz Malasz

Patryk Siercha

 

 

 

 

 

III

Michał Kujawiak

 

I Ta2

 

11:23,02

Tomasz Musiała

Dominik Krystek

Gracjan Świtała

 

 

 

 

 
IV

Hubert Nowicki

 

I Ta1

 

11:31,03

Przemysław Jakubowiak

Sebastian Stupski

Patryk Ochęcki

 

 

 

 

 

{gallery}aktualnosci_2014/Sieradz4{/gallery}