Wydrukuj

Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów, 26-28.04 COS OPO Wałcz

W dniach 26-28 kwietnia br. w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyły się pierwsze w tym roku ogólnopolskie zawody konsultacyjne. Jednocześnie były to pierwsze zawody kwalifikacyjne do reprezentacji Polski. Zawody miały za zadanie sprawdzić aktualną formę zawodników oraz przekazać informacje trenerom, czy wielomiesięczne treningi w okresie przygotowawczym są zgodne z oczekiwaniami szkoleniowców. Mimo panującego chłodu /10-14 ˚C/ i chłodnego wiatru zawodnicy uzyskiwali doskonałe, jak na ten okres przygotowań, czasy. Całość prezentowanego poziomu sportowego napawa dużym optymizmem przed zbliżającym się bardzo trudnym okresem startowym /kwalifikacje olimpijskie/.

Juniorzy

K1 1000 m – kajakarze

  1. Rojek Przemysław Olimpia Elbląg  3;40,81
  2. Hałas Bartosz AZS AWF Poznań  3;43,28
  3. Nowaczyk Hubert Zawisza Bydgoszcz  3;46,83

      K1 1000 m – kajakarki

  1. Kąkol Adrianna  KKW-29 Kraków  4;12,45
  2. Mikołajewska Martyna Astoria Bydgoszcz  4;17,95
  3. Marczewska Weronika UKS Kopernik Bydgoszcz 4;20,63

C1 1000 m – kanadyjkarze

  1. Hołdak Krystian KKS Nowa Sól  4;13,21
  2. Marasa Aleksander Orzeł Wałcz  4;13,25
  3. Michalak Gracjan KKS Nowa Sól  4;14,91

C1 500 m – kanadyjkarki

  1. Braun Amelia Zawisza Bydgoszcz  2;19,16
  2. Szperkiewicz Katarzyna Spójnia Warszawa 2;19,39
  3. Dorozińska Justyna Cresovia Białystok 2;24,02

K1 500 m – kajakarze

1.Rojek Przemysław         Olimpia Elbląg  1;46,43

  1. Stepun Jakub AZS AWF Poznań  1;46,97
  2. Pilarz Wojciech MKS Czechowice-Dziedzice  1;47,48

K1 500 m – kajakarki

  1. Kąkol Adrianna KKW-29 Kraków  1;58,07
  2. Karolczuk Karolina UKS Dojlidy Białystok 2;02,18
  3. Waligóra Weronika AZS AWF Poznań  2;02,30

C1 500 m – kanadyjkarze

  1. Marasa Aleksander Orzeł Wałcz  2;01,19
  2. Polaczyk Miłosz Orzeł Wałcz  2;02,80
  3. Wiśniewski Krystian AZS AWF Poznań  2;04,16

C1 200 m – kanadyjkarki

  1. Braun Amelia                 Zawisza Bydgoszcz  0;51,80
  2. Szperkiewicz Katarzyna Spójnia Warszawa  0;51,98
  3. Zawadzka Julia Wiskord Szczecin  0;55,02

Seniorzy

K1 1000 m – kajakarze

  1. Rosolski Rafał UKS Dojlidy Białystok 3;34,65
  2. Brzeziński Martin Zawisza Bydgoszcz  3;36,00
  3. Stabno Bartosz Posnania Poznań  3;37,65

K1 1000 m – kajakarki

  1. Naja Karolina AZS AWF Gorzów Wlkp. 3;59,05
  2. Iskrzycka Justyna AZS AWF Katowice  3;59,13
  3. Puławska Anna AZS AWF Gorzów Wlkp.  4;01,27

C1 1000 m – kanadyjkarze

  1. Grzybowski Marcin MKS Czechowice-Dziedzice  3;47,35
  2. Głazunow Wiktor AZS AWF Gorzów Wlkp.  3;48,19
  3. Kudła Michał Posnania Poznań  3;48,21

C1 200 m – kanadyjkarki

  1. Borowska Dorota NOSiR NW. Dwór Maz.  0;47,24
  2. Stanny Magda Warta Poznań   0;48,27
  3. Szczerbińska Sylwia Cresovia Białystok   0;49,42

K1 500 m – kajakarze

  1. Korsak Przemysław G’Power Gorzów  1;38,66
  2. Stabno Bartosz           Posnania Poznań  1;40,19
  3. Brzeziński Martin Zawisza Bydgoszcz  1;40,63

K1 500 m – kajakarki

  1. Puławska Anna AZS AWF Gorzów Wlkp.  1;51,70
  2. Naja Karolina AZS AWF Gorzów Wlkp. 1;52,08
  3. Wiśniewska Helena Zawisza Bydgoszcz  1;52,64

C1 500 m – kanadyjkarze

  1. Głazunow Wiktor AZS AWF Gorzów Wlkp.  1;52,01
  2. Kamiński Mateusz OKSW Olsztyn  1;53,48
  3. Grzybowski Marcin MKS Czechowice-Dziedzice 1;53,51

C1 500 m – kanadyjkarki

  1. Stanny Magda Warta Poznań   2;11,92
  2. Szczerbińska Sylwia Cresovia Białystok   2;12,82
  3. Grzelkiewicz Paukina Warta Poznań 2;15,34

K1 200 m – kajakarze

  1. Kaczmarek Paweł KKW-29 Kraków  0;35,92
  2. Mazur Piotr Zawisza Bydgoszcz  0;36,14
  3. Grabowski Bartosz Włókniarz Chełmża  0;36,35

K1 400 m – kajakarze

  1. Stabno Bartosz Posnania Poznań 1;17.58
  2. Korsak Przemysław  G’Power Gorzów 1;17,58
  3. Putto Dawid Zawisza    Bydgoszcz  1;18,20

Kolejne bardzo ważne zawody wyłaniające trzon reprezentacji na pierwsze zawody międzynarodowe, którymi będzie Puchar Świata w Poznaniu 24-26 maja br., zostaną rozegrane podczas Regat Eliminacyjnych Seniorów na poznańskiej Malcie w dniach 10-12 maja br. Regaty zapowiadają się pasjonująco ze względu na fakt, że podczas zawodów konsultacyjnych w Wałczu z bardzo dobrej strony pokazała się spora grupa zawodników spoza centralnego szkolenia, nawiązując równorzędną walkę z zawodnikami z kadry narodowej.

BSK/KB