Wydrukuj

Polscy kajakarze slalomowi z pierwszym medalem!

W hiszpańskim La Seu d’Urgell rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie Slalomowym. To najważniejszy start w ostatnich trzech latach, bowiem to główna kwalifikacja do Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020.

Pierwszego dnia reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła swoje starty wywalczając brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła nasza drużyna K-1 mężczyzn, płynąca w składzie: Dariusz Popiela, Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak. Jest to konkurencja nie objęta programem olimpijskim, jednak początek godny reprezentacji.

Polacy otrzymali w trakcie startu dwa karne punkty. Do zwycięzców, Hiszpanów, stracili 3,82 sek. Drugie miejsce zajęli Czesi ze stratą do triumfatorów 0,99 sek. Dwa pierwsze zespoły miały czyste przejazdy.

Blisko podium była też nasza drużyna C-1 mężczyzn. Grzegorz Hedwig, Igor Sztuba i Kacper Sztuba, którzy, gdyby nie jeden błąd zakończyliby zawody na podium a tak skończyło się na piątej pozycji. Wygrali Słowacy przed Hiszpanami i Rosją.

W rywalizacji K-1 kobiet polska drużyna: Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Aleksandra Stach, zajęła 11. miejsce. Wygrała Wielka Brytania przed Czechami i Rosją.

W czwartek rozpoczyna się najbardziej nas interesująca rywalizacja indywidualna.