Wydrukuj

Pitesti 2019- 6 medali!

Udane finały Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w Kajakowym Sprincie, w rumuńskim Pitesti – reprezentacji Polski w sprincie kajakowym.
W piątek po złoty medal sięgnęła osada kobiet w kategorii U-23, w konkurencji K-4 500m w składzie: Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Julia Olszewska, Małgorzata Puławska. Podopieczne trenera Macieja Juhnke zdecydowanie wyprzedziły osady Węgier i Rosji. Zawodniczki potwierdziły tym samym doskonały sezon, bowiem dwa tygodnie wcześniej podczas Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w Racicach /Czechy/ zdobyły tytuł mistrzyń Europy.
W sobotnie samo południe kolejny złoty medal zdobyła w kategorii U-23 w konkurencji C-1 200 m Dorota Borowska potwierdzając tym samym światową klasę, bowiem niespełna 60 min później wraz z koleżanką Sylwią Szczerbińską sięgnęły po srebrny medal w konkurencji C-2 200 m. Nasza osada przegrała z osadą Uzbekistanu w pokonanym polu pozostawiając osadę Białorusi. Dorota Borowska w swojej koronnej konkurencji C-1 200 m w pokonanym polu pozostawiła osady Rosji i Białorusi.
Do miłej niespodzianki doszło w wyścigu w konkurencji K-1 200 m w kategorii U-23. Sensacyjny brązowy medal zdobył Bartosz Grabowski, który ma dopiero 19 lat i jest to pierwszy sezon startów w kategorii młodzieżowej. Bartek przegrał z zawodnikami Łotwy i Ukrainy.
W ostatnim dniu finałów srebrny medal w konkurencji K-1 500 m w kategorii U-23 wywalczyła Małgorzata Puławska. Nasza zawodniczka przegrała jedynie z zawodniczką z Węgier wygrała natomiast, z zawodniczką z Danii.
Kropkę nad całym występem reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata postawili Aleksander Kitewski wraz z Normanem Zezulą, którzy w konkurencji C-2 500 m kategorii U-23 zdobyli złoty medal wygrywając z osadami Rumunii i Ukrainy.
Po trzech dniach rozgrywanych finałów Polska z 6 zdobytymi medalami /3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy/ zajęła w klasyfikacji ogólnej obejmującej kategorię juniorów i U-23 zajmuje wysokie 3 miejsce podobnie, jak reprezentacja Kanady i Rosji.