Wydrukuj

Pierwsze starty freestyle’owców zagranicą – Bartosz Czauderna zdobył srebrny medal

W miniony weekend 10-12.05.2013 w niemieckim Plattlingu zostały rozegrane Mistrzostwa Niemiec wchodzące w cykl Kayak Freestyle 2013 – Eurocup. Wśród reprezentantów z całej Europy nie zabrakło reprezentacji Polski.

W trzydniowej rywalizacji Polacy dzielnie walczyli. Największym sukcesem cieszyć się może Bartosz Czauderna (KKK Kraków) zdobywając srebrny medal w kategorii K1 M. W tej samej kategorii do półfinału wszedł Tomasz Czaplicki (KKK Jelenia Góra), ostatecznie zajmując 9 miejsce. Walczyli tu również dzielnie Adam Olesiński i Michał Kamiński (WAKK Habazie).

Wśród juniorów Polskę reprezentował Piotr Grzybowski (KKG Retendo) wchodząc do półfinału i ostatecznie kończąc na 8 pozycji. W kategorii Kobiet (K1-K) półfinał zdobyła Zofia Tuła (KKK Jelenia Góra) kończąc na 7 miejscu, walczyły tu również: Ewa Balkon (AKTK Bystrze) i Izabela Fidzińska (KKK Kraków).

Kolejne zawody freestyle’owe to  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 25-26 maja w Jeleniej Górze. Zapraszamy do kibicowania kajakowym akrobatom.