Wydrukuj

Natalia Pacierpnik i Jan Piprek najlepsi w 4. MP w extremie slalomie w Krakowie

Natalia Pacierpnik i Jan Piprek zwyciężyli w 4. Mistrzostwach Polski w extreme slalomie, które w niedzielę były rozgrywane w Krakowie.

Rywalizacja w slalomie ekstremalnym zamykała trzy dni przejazdów o medale dla najlepszych w kraju. Na krakowskim torze Kolna znów najlepiej poradzili sobie reprezentanci Polski (występy naszych zawodników wspiera PGE Polska Grupa Energetyczna). Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Pacierpnik. 33-letnia zawodniczka miejscowego KKK Kraków w finale wyprzedziła Klaudię Zwolińską, inną liderkę polskiej reprezentacji. Trzecia była z kolei 18-letnia Dominika Danek, szósta zawodniczka w K-1 podczas rozgrywanych tydzień temu mistrzostw świata juniorów w Czeskich Budziejowicach.

– To w sumie moja pierwsza przygoda w czwórkach, bo wcześniej odpadłam w kwalifikacyjnych biegach. Cieszę się tym bardziej, że po sobocie i drugim miejscu w K-1 czułam pewien niedosyt. Extreme slalom jest niezwykle widowiskowy. Samo mistrzostwo smakuje tak samo jak zdobyte w slalomie kajakowym – mówi Pacierpnik, dla której był to dziesiąty indywidualny tytuł mistrzyni kraju.

Nieoczekiwanie u mężczyzn triumfował niespełna 17-letni Jan Piprek, kolejny z uczestników niedawnych MŚ juniorów (w Czechach był szósty w extreme slalomie). Zawodnik Startu Nowy Sącz w wielkim finale pokonał bardziej doświadczonych rywali. Drugi był Mateusz Polaczyk, na najniższym stopniu podium stanął Tadeusz Kuchno, a tuż za nim uplasował się Michał Pasiut, ubiegłoroczny zwycięzca tej konkurencji.

– To bardzo fajne uczucie. Popłynąłem super wyścig, panowała dobra rywalizacja i bardzo się cieszę z tego sukcesu – mówi Piprek.

Krakowskie zawody stanowiły doskonałe przetarcie dla reprezentantów Polski przed końcówką cyklu Pucharu Świata. Biało-czerwoni jeszcze w niedzielę wieczorem ruszają w podróż do francuskiego Pau, gdzie w piątek, 26 sierpnia, rozpoczną przejazdy o pucharowe punkty. Finał PŚ odbędzie się tydzień później w hiszpańskim La Seu’d Urgell (2-4 września).

MP w slalomie kajakowym i extreme slalomie były jednymi z ostatnich krajowych imprez w tym sezonie. W kalendarzu startów czekają nas jeszcze m.in. młodzieżowe mistrzostwa Polski w Drzewicy (30 września – 2 października) czy mistrzostwa Polski seniorów oraz juniorów w zjeździe kajakowym i sprincie górskim w Szczawnicy (8-9 października).