Wydrukuj

ME Juniorów & U23 Hohenlimburg/Niemcy – Polacy wracają z dwoma brązowymi medalami: K-1×3 U23 Kobiet i C-1×3 Juniorów.

{gallery}aktualnosci_2017/hohen3,gap_h=30,single=hohen26.JPG,single_gallery=1{/gallery}

Nie udało się powiększyć medalowego dorobku Reprezentacji Polski w sobotnich i niedzielnych konkurencjach indywidualnych ME w Hohenlimburgu. Nasi zawodnicy wywalczyli 6 miejsc finałowych, ale nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki o pozycje medalowe.

W finałach rozegranych w sobotę, 19 sierpnia:

• 6 m.  – Klaudia Zwolińska,
  • 8 m. – Sara Ćwik – obie w konkurencji K-1 U23;
  • 6 m. – Kacper Sztuba – Jakub Brzeziński – C-2 U23;
  • 11 m. – Marcin Janur – w finale K-1 Juniorów.

W finałach rozegranych w niedzielę, 20 sierpnia:

• 6 m. – Szymon Zawadzki – C-1 Juniorów,
  • 7 m. Przemysław Nowak – C-1 U23.

Bardzo blisko finału była dzisiaj Aleksandra Stach, która w biegu półfinałowym zajęła 12 miejsce (awansowało 10 zawodniczek). Znacznie poniżej oczekiwań i swoich możliwości zaprezentował się w dniu dzisiejszym w biegu półfinałowym aktualny Mistrz Świata w konkurencji C-1 Juniorów Kacper SZTUBA, który popełnił zbyt wiele błędów i ostatecznie zajął dopiero 18 miejsce.

Tak więc Polacy kończą Mistrzostwa z dwoma brązowymi medalami – zdobytymi w piątek w konkurencjach zespołowych:

• K-1×3 U23 Kobiet: Klaudia Zwolińska, Sara Ćwik i Edyta Rosiek,
  • C-1 Juniorów: Kacper Sztuba, Szymon Zawadzki i Michał Franczak.

W łącznej klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy Juniorów i U23 – obejmującej indywidualne konkurencje olimpijskie K-1 i C-1 kobiet i mężczyzn, zwyciężyła Austria przed Hiszpanią, Czechami, Słowacją, Słowenią i Andorą. Zdobyczą medalową podzieliło się 9 państw.