Wydrukuj

ME Juniorów i U-23 w Slalomie Kajakowym, Kraków – POLACY ze złotem i 2 brązowymi medalami!

W drugim dniu ME Juniorów i U-23 (2.10.2020), po zakończonych wyścigach zespołowych, wręczono pierwsze medale ME. Świetnie spisali się nasi juniorzy w konkurencji K-1×3 zdobywając – po doskonałym bezbłędnym przejeździe – ZŁOTY medal ME. Polski zespół, który płynął w składzie: Tadeusz KUCHNO, Michał CIĄGŁO i Mikołaj MASTALSKI, pokonał zespół Francji o 2,29 sek. oraz Rosji o 3,06 sek. Kolejne miejsca dla zespołów Czech, Słowenii i Szwajcarii. Sklasyfikowano 12 zespołów.

W konkurencji C-1×3 Juniorów Polacy: Szymon NOWOBILSKI, Filip LEŚNIAK i Maciej BARTOS ukończyli zawody z brązowym medalem, ulegając tylko zespołom Czech i Francji.

Doskonale spisali się również nasi młodzieżowcy (U-23) w konkurencji K-1×3: Krzysztof MAJERCZAK, Jakub BRZEZIŃSKI i Wiktor SANDERA, zdobywając dla Polski kolejny brązowy medal ME. Polacy, po doskonałym przejeździe ulegli tylko zespołowi Niemiec (+1,22) i Czech (+1,57).

W pozostałych konkurencjach Polacy zajęli nast. miejsca:

• C-1x3M U-23 – 4m.
  • K-1x3K U-23 – 4m.
  • C-1K U-23 – 5m.
  • K-1K Junior – 5m.
  • C-1K Junior 5m.

W konkurencjach zespołowych medale zdobyło 6 państw: 1. Czechy (3, 2, 2), 2. Niemcy (2, 2, 2), 3. Rosja (2, -, 2), 4. POLSKA (1, -, 2), 5. Francja (-, 3, -), 6. Słowenia (-, 1, -).

Wyniki 2 dnia – finały.

W sobotę i w niedzielę kolejne konkurencje: półfinały i finały olimpijskich konkurencji indywidualnych Juniorów i U-23.