Wydrukuj

ME Juniorów i U-23 w Slalomie Kajakowym, Kraków – 6 polskich osad w sobotnich finałach ME w Krakowie !

W trzecim dniu ME Juniorów i U-23 (3.10.2020), po zakończonych wyścigach półfinałowych konkurencji C-1M U-23, C-1M Junior, K-1K U-23 i K-1 Junior, 6 reprezentantów Polski walczyć będzie o medalowe pozycje w popołudniowych finałach.

Do finałów awansowali:

·  C-1M U-23: Przemysław NOWAK (2m. w półfinale), Kacper SZTUBA (3m.), Szymon ZAWADZKI (10m.);

·  K-1K U-23: Klaudia ZWOLIŃSKA, która wygrała półfinał; nie awansowała Aleksandra STACH – ukończyła zawody na wysokiej 12 pozycji, do awansu zabrakło 2,13 sek.;

·  C-1M Junior: Szymon NOWOBILSKI (5m. w półfinale), Maciej BARTOS (10m.); do finału nie awansował 3 z naszych zawodników Filip LEŚNIAK, który ukończył zawody na 14 miejscu;

·  K-1K Junior: żadnej z naszych reprezentantek nie udało się awansować do finału. Polski ukończyły ME na nast. miejscach: Dominika BRZESKA – 13m., Dominika DANEK – 18m., Katarzyna LIBER – 20m.