Wydrukuj

ME Juniorów i U-23 w Slalomie Kajakowym, Kraków – 5 polskich osad w finałach ostatniego dnia ME w Krakowie!

W ostatnim dniu ME Juniorów i U-23 (4.10.2020), po zakończonych wyścigach półfinałowych konkurencji C-1K U-23, C-1K Junior, K-1M U-23 i K-1M Junior, 5 reprezentantów Polski walczyć będzie o medalowe pozycje w popołudniowych finałach.

Do finałów awansowali:

·  C-1K U-23: Aleksandra STACH (8m. w półfinale), Klaudia ZWOLIŃSKA (10m.) – awans wywalczyło 10 zawodniczek; do finału nie awansowała Oliwia JELEŃSKA – zawody ukończyła na 18 miejscu;

·  K-1M U-23: Krzysztof MAJERCZAK, który zwyciężył w półfinale, Wiktor SANDERA (10m. w półfinale) – do finału awansowało 15 zawodników; trzeci z naszych reprezentantów Jakub BRZEZIŃSKI, ukończył półfinał na 19 miejscu;

· C-1K Junior: niestety, żadnej z naszych reprezentantek nie udało się awansować do finałowej 10-tki; najbliżej finału była Katarzyna LIBER (11m.), której do finału zabrakło tylko 0,74 sek. Alicja BULERA ukończyła na 15 miejscu, a Martyna BEDNARCZYK na miejscu 19;

·  K-1M Junior: do 15-osobowego finału awans uzyskał Tadeusz KUCHNO, zajmując w półfinale 12 miejsce; Michał CIĄGŁO ukończył na 22 miejscu a Mikołaj MASTALSKI na miejscu 30-tym; Przypomnę, że ww. zawodnicy, zdobyli w piątek złoty medal ME Juniorów w konkurencji zespołowej K-1×3.