Wydrukuj

Jeleniogórski kajakarz Tomasz Czaplicki zdobywa kolejne medale Pucharu Europy

Zawodnik teamu Czaplickifun.pl (KKK Jelenia Góra) Tomasz Czaplicki stanął na drugim stopniu podium finałowych zawodów Pucharu Europy we Freestyle’u Kajakowym 2013 w Cunovie na Słowacji.

Były to kolejne udane zawody dla jeleniogórskiego kajakarza. Po brązowym medalu Mistrzostw Świata z początku września i dwóch złotych krążkach Mistrzostw Polski sprzed tygodnia przyszedł czas na dwa srebrne medale Pucharu Europy. W minioną niedzielę Tomek wywalczył srebro w kategorii K1M i tym samym zdobył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 2013 ustępując jedynie Słowakowi Peterowi Csonka.

W kategorii kobiet bardzo dobre, szóste miejsce wywalczyła Zofia Tuła (Czaplickifun.pl, KKK Jelenia Góra). Na ósmym miejscu uplasowała się Izabela Fidzińska (KKK Kraków).

W finale mężczyzn poza Tomaszem wystąpił również Bartosz Czauderna (KKK Kraków), który ostatecznie zajął czwarte miejsce w tych zawodach i trzecie w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy.

Podsumowując starty naszych zawodników w zawodach z cyklu Pucharu Europy ECA we Freestyle’u Kajakowym należy podkreślić, że jest to pierwszy sezon, w którym, w każdej z edycji któryś z naszych kajakarzy stawał na podium.