Wydrukuj

Brązowy medal Doroty Borowskiej w C1 U23 500m, czwarte miejsce czwórki kobiet U23 500m.

{gallery}aktualnosci_2017/Pitesti3,gap_h=30,single=D.Borowska_podium.JPG,single_gallery=1{/gallery}

W trzecim dniu MŚ rozegrano pierwszą serię biegów finałowych. Polskie osady wystąpiły w 6 finałach A, 4 finałach B i jednym finale C.

W ostatnim biegu kończącym dzisiejsze finały A, świetnie spisała się Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), która pewnie wywalczyła brązowy medal w biegu C-1 U23 500m. Zwyciężyła Alena Nazdrowa z Białorusi, srebrny medal zdobyła Węgierka Virag Balla. Polka wyprzedziła m.in. zawodniczki z Kanady, Ukrainy, Ekwadoru i Rosji.

Blisko medalu była nasza czwórka Pań U23: Justyna Iskrzycka – Paulina Paszek – Klaudia Cyrulewska – Julia Lis. Polska osada linię mety minęła na czwartym miejscu, ustępując tylko rutynowanym osadom z Węgier, Niemiec i Rosji.

 

Pozostali polscy finaliści A zajęli następujące miejsca:

– K-4 Juniorek 500m – Sandra Ostrowska/Martyna Klatt/Helena Wiśniewska/Julia Olszewska – 7 m;

 – K-1 Juniorek 1000m – Maria Witkowska – 7 m;

– C-1 U23 Mężczyzn 1000m – Łukasz Witkowski – 8 m;

– K-2 Juniorów 1000m – Filip Weckwert /Przemysław Korsak – 7 m.

 

W dniu dzisiejszym rozegrano też biegi półfinałowe na dystansie 200 m. Do finałów A, które rozegrane zostaną jutro przed południem, awansowali:

– Dorota Borowska/C-1 U23 – 1 m. w półfinale;

– Paulina Paszek / K-1 U23 – 3 m. w półfinale.

 

Do finałów B (walka o miejsca 10-18):

– Klaudia Szulecka C-1 Juniorek – 5 m. w półfinale;

– Helena Wiśniewska/K-1 Juniorek – 5 m. w półfinale;

– Wojciech Tracz/K-1 Juniorów – 3 m. w półfinale;

– Patryk Kowalski/C-1 Juniorów – 4 m. w półfinale.

 

Oprócz wymienionych powyżej finałów na dystansie 200m, jutro polskie osady walczyć będą również w finałach na dystansie 500m: 5 osad w finałach A i 4 osady w finałach B.

 

Po zakończonych w dniu dzisiejszym finałach, w MŚ Juniorów w klasyfikacji medalowej, prowadzą:

  1. Węgry – 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy)
  2. Niemcy – 2 medale (2 złote, -, -)
  3. Czechy – 2 (1 złoty, -, 1 brązowy)

Medale zdobyło 14 państw, w tym złote medale – 5 państw.

 

Klasyfikacja medalowa U23:

  1. Niemcy – 3 medale (1 złoty, 2 srebrne, -)
  2. Węgry – 2 medale (1 złoty, 1 srebrny, -)
  3. Australia – 2 medale (1 złoty, -, 1 brązowy)

Medale zdobyło 14 państw, w tym Polska, złote medale – 7 państw – każde po jednym.

 

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!

 

Wojciech Kudlik – Dyrektor Sportowy PZKaj.

 

Foto: W.Kudlik

{gallery}aktualnosci_2017/Pitesti3{/gallery}