Wydrukuj

XIV Ogólnopolski Spływ Kajakowy im. Krzysztofa Książka rzekami Drzewiczką i Pilicą 25-28.07.2019 r

14 raz spotkali się kajakarze i kajakarki z całej Polski, aby rywalizować  i wspólnie bawić się nad Pilicą. Organizatorem tegorocznej edycji było Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa przy współpracy Stowarzyszenia 3majmy się razem, Lokalnej Grupy Działania „Warka” oraz Klubu Kajakowego Korek Warka.

Bazą imprezy była Przystań „Smak Przygody” w Domaniewicach obok Nowego Miasta nad Pilicą, dokąd uczestnicy zjeżdżali od czwartku 25 lipca. Na starcie spływu stanęło 155 zawodniczek i zawodników. W piątek odbyły się równolegle dwa spływy limitowane czasem przepływu. Dla bardziej doświadczonych wodniaków przewidziano odcinek rzeki Drzewiczki z Odrzywołu do Nowego Miasta nad Pilicą, natomiast załogi mniej doświadczone i dzieci rywalizowały na Pilicy z Domaniewic do Nowego Miasta. W sobotę wszyscy ruszyli do Spały skąd odbył się wspólny już etap z limitowanym przepływem do Inowłodza a następnie 10 km wyścig do Mysiakowca. W wyścigu rywalizowały osady w kategoriach T1K, T1M, T2K, T2M oraz T2 MIXT.

W kategorii kobiecych jedynek zwyciężyła Katarzyna Cwyl przed Natalią Korzembską i Sylwią Serafińską. W kategorii męskich jedynek zwyciężył Tadeusz Kuligowski przed Jackiem Borkowskim i Kamilem Tabakowskim. W kategorii Kobiecych dwójek zwyciężyła osada Agnieszka i Natalia Niedzińskie; drugie miejsce zajęła osada Anna Szymańska, Katarzyna Kruzmanowska a trzecie Karina i Alicja Urbańskie. W kategorii męskich dwójek pierwsza do mety dopłynęłą osada  Jacek Dąbrowski i Konrad Dąbrowski, przed Bogdanem Korzembskim i Jakubem Korzembskim oraz Łukaszem Oraczem i Szymonem Oraczem. Tradycyjnie najmocniej obsadzoną kategorią były dwójki mieszane. Tutaj po zaciętej walce zwyciężyła osada Alicja Jankowska, Robert Maciej Jankowski przed osadą Renata Jędrasiak, Wojciech Bigiel oraz osadą Miłosz Michalski, Sylwia Kurenda.

Oprócz 10-cio kilometrowego wyścigu, rywalizowano także na lądzie. Zmagano się w   turnieju strzeleckim, grze Molkky, węzłach na czas oraz slalomie rodzinnym na kąpielisku. Najmłodsi uczestnicy bawili się także w kuli wodnej.

Na zakończenie imprezy zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody ufundowane przez Totalizator Sportowy Lotto oraz został wręczony Puchar im. Krzysztofa Książka.