Wydrukuj

Klaudia Zwolińska wicemistrzynią świata U23 Szymon Nowobilski wicemistrzem świata juniorów w slalomie kajakowym!

Klaudia Zwolińska została w piątek, 19 lipca br. na krakowskim torze „KOLNA” została wicemistrzynią świata do lat 23 w slalomie kajakowym w konkurencji K1.

W finale Klaudia Zwolińska wystąpiła jako szósta. Mimo aż dwóch punktów karnych zawodniczka objęła prowadzenie z czasem 95.76. Po zawodniczce Klubu Start Nowy Sącz zaprezentowały się jeszcze cztery kajakarki. Polkę wyprzedziła jedynie Amalie Hilgertova.

Czeszka na pierwszym punkcie pomiarowym traciła do Zwolińskiej 1.63 sekundy, a na drugim – 1.80. Hilgertova miała czysty przejazd i została liderką z wynikiem 95.22 – o 0.54 lepszym od reprezentantki gospodarzy. Zaledwie 21-letnia reprezentantka Czech w 2019 roku wygrała w Liptowskim Mikuloszu/Słowacja/ Mistrzostwa Europy Seniorek.

Srebro Klaudii Zwolińskiej to drugi medal zdobyty przez biało-czerwonych w tegorocznych MŚ Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym.  W środę, 17 lipca br. brąz wywalczyła para Zuzanna Kulig/Kacper Zachwieja w konkurencji C2 Mikst juniorów.

Zaledwie 0,09 sekundy zabrakło w piątek Kacprowi Sztubie by stanąć na podium w C1 U23.

Po południu niespodziankę sprawił natomiast Szymon Nowobilski, który najpierw z dziewiątym czasem zakwalifikował się do finału C1 juniorów, a w tym popłynął jeszcze lepiej, zdobywając również srebrny – trzeci już medal dla Polski!