Wydrukuj

Grafik pracy zdalnej biura PZKaj

 

Grafik pracy zdalnej – kwiecień 2021

W związku z coraz większą liczbą zachorowań w Polsce na COVID – 19 oraz ogólną pogarszającą się sytuacją pandemiczną w Europie, od 2 listopada 2020 r. Polski Związek Kajakowy wprowadza w biurze system pracy zdalnej. Na propozycję takiego rozwiązania zgodę wydał Prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski.

Pragniemy przypomnieć, że od 5 września 2020 r. obowiązuje znowelizowana ustawa o delegowaniu pracowników. Zgodnie z jej przepisami pracodawca może zlecić pracownikowi pracę zdalną do końca pandemii koronawirusa i na trzy miesiące po jej zakończeniu. Co ważne, przepisy dotyczą tylko osób, które pracują w ramach umowy o pracę. W ustawie widnieje zapis: „W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu, w celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna)”.

Praca zdalna nie jest jeszcze wpisana do Kodeksu Pracy jako jedna z form wykonywania pracy za wspólną zgodą pracownika i pracodawcy, bez zbędnych biurokracji i nadmiernej kontroli, w tak prosty sposób, jak to ma miejsce obecnie.

Praca zdalna wymiennie będzie wykonywana przez pracowników Polskiego Związku Kajakowego do odwołania.

Pracownicy Polskiego Związku Kajakowego będą pracować wymiennie /grafik pracy zdalnej w załączniku/, natomiast wszyscy przebywający na pracy zdalnej w domu są dostępni pod mailami oraz telefonami służbowymi.

Irena Gajewska – główna księgowa

irena.gajewska@pzkaj.pl, tel. 695 795 250

Wojciech Kudlik – dyrektor sportowy PZKaj

wojciech.kudlik@pzkaj.pl, tel. 510 934 148

Agata Sosińska – Szkoły Mistrzostwa Sportowego

agata.sosinska@pzkaj.pl, tel. 510 934 051

Ewelina Fiks – powołania

ewelina.fiks@pzkaj.pl, tel. 512 873 813

Maria Magdalena Cuevas-Koseska – kontakty międzynarodowe/PKOl

magda.koseska@pzkaj.pl, tel. 695 795 255

Krystyna Nowacka – trener ds. organizacji szkolenia / sprzęt / sporty nieolimpijskie

krystyna.nowacka@pzkaj.pl, tel. 695 795 281

Marcin Jakub Farecki – elektroniczny system zgłoszeń / szkolenie krajowe / badania

marcin.farecki@pzkaj.pl, tel. 695 795 256

Monika Kucharska – szkolenie zagraniczne / zgrupowania

monika.kucharska@pzkaj.pl, tel. 510 934 150

Michał Jakobsche – koordynator parakajakarzy / zaświadczenia

michal.jakobsche@pzkaj.pl, tel. 510 934 115

Danuta Chmielewska – księgowa

danuta.chmielewska@pzkaj.pl, tel. 695 795 259

Anna Gajewska – księgowa

anna.gajewska@pzkaj.pl, tel. 510 934 146

Agnieszka Nowakowska – kadry

agnieszka.nowakowska@pzkaj.pl, tel. 695 795 234