Kajakarstwo klasyczne 2019

UWAGA!

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
9.02.

Poznań II MP w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych
zapowiedź program wyniki
6.04. Poznań Regaty Kajakowe Otwarcia Sezonu, Sprawdzian WZKaj
zapowiedź program wyniki
26-28.04.

Wałcz Zawody Konsultacyjne Seniorów – Wiosna 2019, I PP seniorów
zapowiedź program wyniki
25-28.04.

Wałcz Zawody Konsultacyjne Juniorów  – Wiosna 2019, I PP juniorów
zapowiedź program wyniki
1.05. Nowa Sól Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Prezydenta Nowej Soli
zapowiedź wyniki zdjęcia
1.05. Czechowice Dziedzice Długodystansowe Mistrzostwa Śląska
zapowiedź wyniki zdjęcia
3.05. Bydgoszcz Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy o Puchar Prezydenta Miasta
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
4.05. Gryfino Ogólnopolskie Regaty Kajakowe z okazji Dni Gryfina.
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
4.05. Poznań Mistrzostwa Miasta Poznania i Memoriał Wojciecha Skrzypczyńskiego
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
4.05. Białystok Memoriał Ireneusza Skowrońskiego
zapowiedź wyniki zdjęcia
5.05. Gorzów Wlkp. Regaty Kajakowe im. Piotra Głażewskiego
zapowiedź wyniki zdjęcia
10-12.05.

Poznań Regaty Eliminacyjne Seniorów (RES) – II PP Seniorów

  • 12.05.2019 odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Juniorów i Młodzików im. Rafała Piszcza, na dystansie 500m w konkurencjach K-1 i C-1 + viking open na dystansie 200m (17 konkurencji).
  • organizator służy pomocą w rezerwacji noclegów i wyżywienia na Campingu Malta. Zamówienia można przesyłać na adres e-mail: wzkaj@wp.pl w terminie do dnia 30.04.2019 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
zapowiedź programwyniki
11.05.

ODWOŁANA

Wrocław Regaty Kajakowe „XII Wrocławska Olimpiada Młodzieży”
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
12.05. Poznań Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Juniorów i Młodzików im Rafała Piszcza
zapowiedź wyniki zdjęcia
17-19.05.

Wolsztyn LOTTO 35. Długodystansowe Mistrzostwa Polski
zapowiedź program programwyniki
24-26.05. Bratysława / SVK Regaty Międzynarodowe Juniorów i U-23
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
24-26.05.

POZNAŃ I PUCHAR ŚWIATA ICF sprint i paracanoe
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25.05. Wałcz 38 Memoriał Kazimierza Góreckiego i 19 Memoriał Mariana Matłoki
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25.05. Bydgoszcz Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kajakarstwie Klasycznym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25.05. Opole Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
26.05. Warszawa Regaty otwarcia sezonu
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
31.05-2.06.

DUISBURG / GER II PUCHAR ŚWIATA ICF sprint i paracanoe
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1.06. Pamiątkowo Ogólnopolskie Regaty Kajakowe – XVII Memoriał Andrzeja Kulczaka
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1.06. Bydgoszcz Regaty Dzieci i Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1.06. Tychy Regaty Kajakowe „Dzień Dziecka” o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1.06. Warszawa Mistrzostwa Warszawy w Sprincie i Długodystansowe Mistrzostwa Warszawy
1.06. Drzewica V Drzewickie Slalomy
2.06. .Kalisz Regaty Kajakowe Memoriał T. Pasika
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
7-9.06.

Bydgoszcz Regaty Eliminacyjne Juniorów (REJ) – II PP Juniorów
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
15.06. Pamiątkowo Regaty Kajakowe „Błyskawica Open”
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
15.06. Malbork LV Regaty Kajakowe o Puchar Nogatu im Józefa Wiatra
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
16.06. Gorzów Wlkp. XXIX Memoriał Tadeusza Hryckiewicza i IV Memoriał Jerzego Krajewskiego
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
22.06. Sztum XXXIII Międzynarodowe Regaty Kajakowe, Memoriał Jana Raabe
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
23.06. Katowice Mistrzostwa Śląska w Sprincie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
23.06. Olsztyn Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Kajakarstwie, X Memoriał Mariana Rapackiego
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25-27.06.
(22-29.06)

MIŃSK / BLR II IGRZYSKA EUROPEJSKIE
2-nd EUROPEAN GAMES MINSK 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
12-14.07. RACICE / CZE MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW i U-23 w SPRINCIE Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
19-20.07. POZNAŃ 34 Młodzieżowe MP i MP Młodzików (MMP, MPMł.)
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
26-28.07. DECIZE /FRA MISTRZOSTWA EUROPY w MARATONIE Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1-4.08. PITESTI / ROU MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW
I U-23 w SPRINCIE Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
8-11.08.

Bydgoszcz 25 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) i MP Juniorów
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
22-25.08.

SZEGED / HUN MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW W SPRINCIE Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
30.08–1.09.

Poznań LOTTO 82 Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1.09. Poznań Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa A
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
6-8.09.

Opole LOTTO 33 Mistrzostwa Polski w Maratonie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
6-8.09. Wałcz XXII Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
13-15.09. TOKYO / JPN TEST PRZEDOLIMPIJSKI
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
13-15.09. Bratysława/ SVK Turniej Nadziei Olimpijskich – SPRINT
CANOE SPRINT OLYMPIC HOPES
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
14.09. Bydgoszcz Długodystansowe Regaty Kajakowe o Błękitną Wstęgę Brdy
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
15.09. Czechowice Dziedzice Regaty Kajakowe
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
21.09. Poznań Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
21.09. Augustów Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa C
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
21.09. Chełmno XXVII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Lecha Sławatyckiego w Kajakarstwie Klasycznym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
28.09. Bydgoszcz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa B
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
28.09. Gorzów Wlkp. Otwarte Mistrzostwa Woj. Lubuskiego im. Kazimierza Rejniaka
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
29.09. Opole Błękitna Wstęga Odry 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
5.10. Chełmża XXIX Memoriał Leona Grabowskiego w Kajakarstwie Klasycznym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
5.10. Kaniów i Czechowice Dz. Międzynarodowy Wielomecz Kajakowy
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
06.10. Katowice Międzynarodowe Regaty Kajakowe – Puchar Śląska
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
17-20.10. SHAOXING/ CHN MISTRZOSTWA ŚWIATA w MARATONIE Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
26-27.10.

Wałcz Ogólnopolska Konsultacja Juniorów
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
9-10.11.

Wałcz Ogólnopolska Konsultacja Seniorów
zapowiedź program, wyniki zdjęcia

Slalom i zjazd 2019

UWAGA!

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
13.01.

Kraków Noworoczny Slalom Równoległy
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
06 – 07.04. Pau/ FRA PYRENEES CUP
zapowiedź wyniki zdjęcia
13 – 14.04. La Seu d’Urgell/ ESP PYRENEES CUP
zapowiedź wyniki zdjęcia
19-20.04. Liptovski Mikulasz/ SVK Liptowskie Slalomy
zapowiedź wyniki 19.04 wyniki 20.04
27-28.04.

Kraków Krakowskie Slalomy
1 kwalifikacja do Reprezentacji Juniorów
zapowiedź program wyniki 20.04wyniki końcowe
11-12.05. Liptovski Mikulasz/ SVK 71 Międzynarodowe Tatrzańskie Slalomy
1 i 2 kwalifikacja do Reprezentacji Seniorów i U-23
2 kwalifikacja do Reprezentacji Juniorów
zapowiedź wyniki 20.04 zdjęcia
17-19.05. Kraków LOTTO 71 Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym
3 i 4 kwalifikacja do Reprezentacji Seniorów, U23, Juniorów
1 Mistrzostwa Polski Extreme Slalom
zapowiedź programwyniki 20.04
26.05. Bydgoszcz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa B
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
30.05-2.06. Pau/FRA Mistrzostwa Europy Seniorów w Slalomie Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
01.06.

Drzewica 5 Drzewickie Slalomy 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
08-09.06. Kraków ECA Junior Cup – 1/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
15.06.

Zabrzeż Wietrznice / Nowy Sącz 58 Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym im. Stanisława Biskupskiego
Puchar Polski,  Liga Młodzików – 1/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
14-16.06. Lee Valley/ GBA ICF Puchar Świata Seniorów w Slalomie – 1/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
21–23.06. Bratysława/ SVK ICF Puchar Świata Seniorów w Slalomie – 2/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
22-23.06.

Kraków / POL Puchar Prezydenta Miasta Krakowa
Puchar Polski, Liga Młodzików – 2/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
28–30.06. Tacen/ SLO ICF Puchar Świata Seniorów w Slalomie – 3/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
29.06.

Szczawnica XI Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w Slalomie, Liga Młodzików – 3/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
30.06. Sromowce Wyżne XI Memoriał im. dh. Olgi Małkowskiej
Liga Młodzików – 4/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
04-07.07. Liptovski Mikulasz/ SVK Mistrzostwa Europy Juniorów i U-23 w Slalomie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
13.07. Zabrzeż / Wietrznice Międzynarodowe Zawody UKS
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
13.07. Krościenko 3 Nocny Slalom o Puchar Wójta Gminy Krościenko n/Dunajcem
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
16-21.07.

Kraków / POL Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Slalomie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25.07. Drzewica Memoriał Roberta Korzeniewskiego,
Puchar Polski – 3/2019, Liga Młodzików – 5/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25-27.07.

Drzewica Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Mistrzostwa Polski Juniorów
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
9-10.08. Leśna Memoriał Ireneusza Kielera
Zawody dzieci i weteranów w slalomie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
17.08. Wietrznice Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Slalomie – Strefa A
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
18.08.

Wietrznice 8 Mistrzostwa Polski Młodzików
w Slalomie Kajakowym im. Antoniego Kurcza
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
31.08-02.09. Markkleeberg /GER ICF Puchar Świata Seniorów w Slalomie – 4/2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
31.08.

Szczawnica Memoriał A. i K. Wernerów w Slalomie,
Puchar Polski – 4/2019,
Zawody weteranów im. W. Piecyka – Mistrzostwa Polski Weteranów w Slalomie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
1.09. Krościenko „Puchar Pienin” im. Bronisława Warusia
Puchar Polski – 5/2019,
Liga Młodzików– FINAŁ 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
6 – 8.09. Prague/ CZE ICF Puchar Świata Seniorów w Slalomie – 5/2019 FINAL 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
6 – 8.09. Prague/ CZE EXTREME SLALOM WORLD CHAMPIONSHIPS
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
14.09.

Szczawnica Maraton Kajakowy Szlakiem Św. Jana Pawła II Przełomem Dunajca
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
25 – 29.09.

La Seu d’Urgell/ ESP Mistrzostwa Świata Seniorów w Slalomie Kajakowym
Kwalifikacje do IO Tokio 2020
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
5.10.

Leśna Puchar Kwisy w Slalomie
Puchar Polski – FINAŁ 2019
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
4-6.10.

Leśna LOTTO Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Slalomie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
4-6.10. /CZE Turniej Nadziei Olimpijskich w Slalomie – porozumienie Państw Grupy V4
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
11-13.10.

Szczawnica LOTTO 76 Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Zjeździe Kajakowym i Sprincie
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
18-27.10. Tokio/ JAP Tokyo 2020 – Olympic Test Event Canoe Slalom
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
Kraków Kursokonferencja Sędziów Slalomu PZKaj
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
Kraków Kursokonferencja Trenerów
Slalomu Kajakowego PZKaj
zapowiedź program, wyniki zdjęcia

Freestyle 2019

UWAGA!

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
 31.08-1.09.

 Kraków LOTTO 14 Mistrzostwa Polski we Freestyle’u Kajakowym
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
zapowiedź program, wyniki zdjęcia

Kajak polo 2019

UWAGA!

Polski Związek Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych zapowiedzi imprez regionalnych i międzynarodowych.

Termin Miejsce Nazwa imprezy Informacje
27-28.04. Choszczno Eliminacje do kadry
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
03-05.05. Leśna I Puchar Polski
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
07-09.06. Essen / Niemcy 48 Międzynarodowy Puchar Niemiec
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
28-30.06. Mechelen / Belgia 1Puchar Europy
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
15-16.06. Kaniów II Puchar Polski
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
23.06. Chełmża Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa D
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
05-07.07. Kalisz Międzynarodowe Mistrzostwa Kalisza w Kajak Polo i III Edycja Pucharu Polski
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
13-14.07. Choszczno IV Puchar Polski – Finał
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
19-21.07. Kaniów/ Polska 2 Puchar Europy
zapowiedź formularz zdjęcia
09-11.08. Leśna X Mistrzostwa Polski Weteranów
Turniej dzieci i młodzików
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
26.08-01.09. Coimbra / Portugalia Mistrzostwa Europy Seniorów i U21
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
02-04.08.

Kaniów LOTTO 22 Mistrzostwa Polski Seniorów i Turniej Młodzików
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
06-08.09.

Choszczno XIX Mistrzostwa Polski Juniorów
XVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
20-22.09. Do ustalenia Klubowe Mistrzostwa Europy
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
Do ustalenia Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa A
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
Do ustalenia Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa B
zapowiedź program, wyniki zdjęcia
21.09. Kaniów Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Strefa C
zapowiedź program, wyniki zdjęcia

MŚ Juniorów & U23 w Slalomie, Ivrea /ITA; Polacy poza finałami – 11m. Przemysława Nowaka w C1M U23 najlepszym wynikiem

W pierwszym dniu walki o finały konkurencji olimpijskich MŚ Juniorów i U23 w Ivrea /ITA, Polacy startowali we wszystkich 4 rozegranych tego dnia półfinałach: Przemysław NowakKacper Sztuba w C1M U23, Klaudia Zwolińska w K1K U23, Szymon NowobilskiKacper Zachwieja w C1M Junior i Julia Jeleńska K1K Junior. W każdej konkurencji o finał walczyło 30 zawodników, wyłonionych w wyścigach kwalifikacyjnych. Niestety, żadnej z polskich osad nie udało się awansować do wąskiego 10-osobowego finału. Najbliżej był Przemysław Nowak – 11m. w półfinale, ze stratą do dziesiątego, premiowanego awansem miejsca, zaledwie 0,39 sek. Kacper Sztuba był 15 – do finału zabrakło 1,84 sek.

Czytaj dalej„MŚ Juniorów & U23 w Slalomie, Ivrea /ITA; Polacy poza finałami – 11m. Przemysława Nowaka w C1M U23 najlepszym wynikiem”

Cztery finały z udziałem polskich zawodników w Pucharze Świata w Krakowie: 3 m. osady C2 Mixt, 6 m. Dariusza Popieli, 8 m. Natalii Pacierpnik, 10 m. Grzegorza Hedwiga – Polacy w Krakowie widoczni, ale wyniki poniżej oczekiwań!

W dniach 29.06-1.07.2018, na torze slalomowym Kolna w Krakowie, odbyły się drugie zawody cyklu Pucharu Świata ICF 2018 w slalomie kajakowym. Po niezbyt udanych ME w Pradze (1-3.0.2018), Polacy pokazali się z dobrej strony w rozegranych przed tygodniem zawodach PŚ na Słowacji, więc oczekiwania na dobre wyniki w Krakowie, były w pełni uzasadnione.

Czytaj dalej„Cztery finały z udziałem polskich zawodników w Pucharze Świata w Krakowie: 3 m. osady C2 Mixt, 6 m. Dariusza Popieli, 8 m. Natalii Pacierpnik, 10 m. Grzegorza Hedwiga – Polacy w Krakowie widoczni, ale wyniki poniżej oczekiwań!”

Ranking

Ranking 2014

  1. Ranking PFSM 2014

 Ranking 2013

  1. Ranking PZK-aj 2013
  2. Ranking PFSM 2013

Ranking 2012

  1. Ranking PZK-aj 2012
  2. Ranking PZK-aj 2009-2012
  3. Ranking PFSM 2012

Ranking 2011

  1. Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wg punktacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego MSiT
  2. Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wg punktacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego MSiT – klasyka
  3. Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wg punktacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego MSiT – slalom
  4. Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wg punktacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego MSiT – kajak polo
  5. Ranking PZKaj (klasyka, slalom i kajak polo – razem)

Ranking 2010

  1. Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wg punktacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego MSiT
  2. Ranking PZKaj (klasyka, slalom i kajak polo – razem)
  3. Ranking PZKaj – klasyka
  4. Ranking PZKaj – slalom
  5. Ranking PZKaj – kajak polo