Polski Związek Kajakowy

 • rio2.jpg
 • rio5.jpg
 • rio4.jpg
 • rio3.jpg
 • rio1.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

Błękitna Wstęga Pilicy.

 • foto2
 • Rzeka Pilica jest jednym z bardziej przyjaznych szlaków kajakowych w Polsce. Liczba spływów, które są rokrocznie na niej organizowane , jest chyba niepoliczalna. Większość kajakarzy odwiedziła przynajmniej raz tą piękną, malowniczą, „Królewską” - jak mawiają niektórzy rzekę. Jeśli była dobra pogoda (a nad Pilicą zwykle taka jest), aktywny weekend spędzony na spływie wspominany jest potem jako pozytywny, energetyczny zastrzyk endorfiny. Co takiego jest w Pilicy? Nie napisali tego jeszcze poeci, nie zbadali naukowcy, nie wymyślili filozofowie. Choć dla wielu jest ona inspiracją, to pytanie nadal pozostaje otwarte.

   

  Nie wszyscy jednak wiedzą, iż szlak Pilicy to dobrze ponad 200 km, dlatego jeden weekend nie wystarczy. Oczywiście doświadczony sportowiec potrafi pokonać taki dystans w ramach sobotnio-niedzielnego „treningu”, ale zakładamy, że prawidłowa kontemplacja powinna zostać nieco bardziej rozciągnięta w czasie. Dlatego w ramach Komisji Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego wytypowaliśmy trzy imprezy, by wspólnie z ich bezpośrednimi organizatorami zaproponować wam zabawę: Zdobycie Błękitnej Wstęgi Pilicy 2015.

   

  Aby otrzymać takie wyróżnienie, trzeba wziąć udział w trzech spływach Pilicą, opublikowanych w Informatorze Kajakarza:

  1. VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy im. Sławomira Forysiaka „Pilica 2015”, organizowany przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Kajakowy ALBATROS w dniach 3 – 5.07.2015r.

  2. X Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka, organizowany przez Klub Kajakowy KOREK Warka i Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa w dniach 23–26.07.2015r.

  3. IX Ogólnopolski Spływ Kajakowy PILICA ZACHWYCA im. Doroty Ambroziak organizowany przez Klub Sportowy AMBER w dniach 11–13.09.2015r.

   

  Błękitna Wstęga Pilicy będzie należeć do każdej kajakarki i każdego kajakarza, którzy wezmą udział w tych trzech spływach. W ramach każdego z nich prowadzona jest rywalizacja sportowa, ale do Błękitnej Wstęgi Pilicy nie trzeba się będzie ścigać. Zabawa jest honorowa i choć ma na celu propagowanie sportu powszechnego, to jest nadal zabawą. Dlatego wszyscy uczestnicy trzech w/w imprez, którzy uznają, że aktywnie spędzili czas w kajaku, będą mogli aplikować o to wyróżnienie.

   

  Projekt ma formę pilotażową. Na obecnym etapie nie widzimy potrzeby, aby tworzyć do niego osobny, rozbudowany regulamin. Powyższe wytyczne pozostawiamy wam, waszej wyobraźni i uczciwości. Ponieważ czasem jednak bywają takie sytuacje, o których nie śniło się filozofom, dlatego ostateczną interpretację powyższej treści pozostawiamy w gestii Komisji Turystyki i Rekreacji PZKaj. Życząc sobie i wam, aby korzystanie z niej nie było konieczne – zapraszamy na Pilicę!

  Sponsorzy
   

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Imprezy międzynarodowe

  • Bascov

   2017 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
   July 27-30, 2017
   Bascov-Arges, Romania

  • Belgrad

   ECA Junior & U23 Canoe Sprint Championships
   June 22 - 25, 2017
   Belgrade, SRB

  • Racice

   2017 ICF Canoe Sprint World Championships
   August 23-27, 2017

   Racice, Czech Republic

  • Tacen

   ECA Canoe Slalom Championships
   May 31 - June 4, 2017
   Tacen, SLO

  • Pietermaritzburg

    2017 ICF Canoe Marathon World Championships
   September 8-10, 2017

   Pietermaritzburg, South Africa

  • Hohenlimburg

   ECA Junior & U23 Canoe Slalom Championships
   August 16 - 20, 2017
   Hohenlimburg, GER

  • Ponte

   ECA Canoe Marathon Championships
   June 30 - July 2, 2017
   Ponte de Lima, POR

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.