Polski Związek Kajakowy

  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Borowska.jpg
  • tacen12.jpg
  • DSC_1832.jpg

Kajakowy Klub Sportowy w Sieradzu podsumował sezon 2017

  • KKS_sieradz009
  • Pierwsza klasyfikacja została stworzona na podstawie wywalczonych punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.


    I miejsce 
    Jordan Łuszczek - wywalczył 10 punktów podczas Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji K-1 200 m VIII miejsce 2 pkt, K-1 1000 m VIII miejsce 2 pkt, K-1 5000 m V miejsce 6 pkt - trener Zbigniew Łuszczek

     

    II miejsce 
    Joachim Sośnicki
    - wywalczył 9 punktów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji K-1 1000 m VII miejsce 4 pkt, K-1 5000 m V miejsce 5 pkt - trener Piotr Szymala

     

    III miejsce 
    Szymon Wiąz
    - wywalczył 3 punkty podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w konkurencji K-1 2000 m II miejsce 2 pkt, K-2 2000 m II miejsce 1 pkt - trener Piotr Szymala

    III miejsce 
    Maciej Rembek
    - wywalczył 3 punkty podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w konkurencji K-1 2000 m V miejsce 2 pkt, K-2 2000 m II miejsce 1 pkt
    trener Piotr Szymala

     

    IV miejsce
    Wiktoria Wiąz - wywalczyła 1 punkt podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji K-1 3000 m XIII miejsce 1 pkt

    Razem zawodnicy wywalczyli 26 punktów.

    PUNKTACJA

     

    Następnie nagrodzeni zostali zawodnicy, którzy wywalczyli medale Mistrzostw Polski. 
    Tutaj statuetki i nagrodę rzeczową otrzymali:

     

    I miejsce
    Szymański Dominik
    – kategoria młodzieżowiec/senior – trener Piotr Szymala.
    • Klasa „M” Mistrzowska - wywalczona w konkurencji K-1 Seniorów na dystansie 30,6 km podczas XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym 07-09.07.2017 - Gorzów Wielkopolski. 
    • Złoty medal w konkurencji K-1 Seniorów na dystansie 30,6 km, zdobyty podczas XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym 07-09.07.2017 - Gorzów Wielkopolski.

     

    II miejsce
    Wiąz Szymon
    – młodzik – trener Piotr Szymala
    • MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW w kajakarstwie klasycznym 01-03.09.2017 Malta - Poznań 
    Brązowy medal w konkurencji K-1 na dystansie 2000m
    Srebrny medal w konkurencji K-2 na dystansie 2000m
    • XXXI MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE KAJAKOWYM 15-17.09.2017r GORZÓW WIELKOPOLSKI 

    IV miejsce w konkurencji K-1 młodzików 12,1km
    • XXXIII DŁUGODYSTANSOWE MISTRZOSTWA POLSKI w kajakarstwie 15-17.09.2017r AUGUSTÓW

    V miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 5000m
    • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW w kajakarstwie klasycznym strefa E, 01.10.2017 ŁĄCZANY 
    II miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 2000m
    II miejsce w konkurencji K-2 na dystansie 2000m

     

    III miejsce
    Rembek Maciej – młodzik – trener Piotr Szymala 
    • MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW w kajakarstwie klasycznym 01-03.09.2017 Malta - Poznań 
    V miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 2000m
    Srebrny medal w konkurencji K-2 na dystansie 2000m
    • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW w kajakarstwie klasycznym strefa E, 01.10.2017 ŁĄCZANY 
    V miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 2000m
    II miejsce w konkurencji K-2 na dystansie 2000m

    Pozostałe wyniki zawodników, którzy nie wywalczyli medalu a byli bardzo blisko:

    Jordan Łuszczek – junior – trener Zbigniew Łuszczek
    • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym - Gorzów Wielkopolski 07-09.07.2017
    4 miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 23,2km 
    • 80 Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym – Poznań 01-03.09.2017.
    5 miejsce w Finale B – 1000m K-1
    6 miejsce w Finale B – 500m K-1
    21 miejsce w Finale A - 5000m K-1 
    • 33 Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski 15-17.09.2017
    9 miejsce – 10km Augustów K-1 
    • Mistrzostwa Polski Juniorów - Bydgoszcz 03-06.08.2017
    8 miejsce w Finale A 1000m K-1
    8 miejsce w Finale A 200m K-1
    5 miejsce w Finale A 5000m K-1 
    • Regaty Eliminacyjne Juniorów - Bydgoszcz 19-21.05.2017
    5 miejsce w Finale B 200m K-1
    2 miejsce w Finale C 500m K-1
    3 miejsce w Finale C 1000m K-1 
    • 30 Międzynarodowe Regaty na Ukrainie (Kovel)
    4 miejsce w Finale A 200m
    2 miejsce w Finale A 3000m
    • Ogólnopolskie Regaty o Puchar Lubelskiego Koziołka 17-18.06.2017
    1 miejsce w Finale A 200m
    1 miejsce w Finale A 1000m

    Zawodnik wywalczył „I” pierwszą klasę sportową na następujących zawodach:
    • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym
    4 miejsce K-1 23,2km – Gorzów Wielkopolski 9.07.2017 - 1 Klasa Sportowa 
    • Mistrzostwa Polski Juniorów - Bydgoszcz 03-06.08.2017
    8 miejsce w Finale A 1000m K-1- 1 Klasa Sportowa 
    8 miejsce w Finale A 200m K- 1- 1 Klasa Sportowa 
    5 miejsce w Finale A 5000m K-1 - 1 Klasa Sportowa

    Joachim Sośnicki – junior młodszy – trener Piotr Szymala
    Zdobył „I” pierwszą klasę sportową na następujących zawodach:
    • XXXIII Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Augustowie 15-17.09.2017.
    4 miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 10.000 m 
    • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - MPJM w Bydgoszczy
    7 miejsce w Finale A w konkurencji K-1 na dystansie 1000m
    5 miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 5000 m
    • XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym 07-09.07.2017 - Gorzów Wielkopolski.
    5 miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 15,8 km
    • Regaty Eliminacyjne Juniorów - Bydgoszcz 19-21.05.2017
    7 miejsce w Finale B w konkurencji K-1 na dystansie 1000 m

     

    Wyróżnieni zostali również Mastersi, którzy wywalczyli medale podczas Mistrzostw Polski Weteranów w Wałczu a mianowicie:


    K-1 200m,K-1 1000m złoty medal Jurczak Waldemar,

    K-2 200m Jurczak-Pietrzyk Czesław srebro,

    K-2 1000m Jurczak-Pietrzyk brązowy 

    K-4 200m Jurczak-Pietrzyk-Sierseń Krzysztof-Rek Tadeusz srebro,

    K-2 200m i K-2 1000m Kleszcz Jerzy-Sierszeń zdobyli medale brązowe.

     

    Początkujący zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne upominki za czynny udział w zajęciach z kajakarstwa klasycznego w sezonie 2017.

     

    Pan Zbigniew Łuszczek wyróżnił trzech zawodników i wręczył im ufundowaną przez Siebie nagrodę finansową. Wyróżnieni zawodnicy to: Jordan Łuszczek, Dominik Szymański i Szymon Wiąz.

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w sezonie 2018 :)

     

    Ze sportowym pozdrowieniem
    KKS Sieradz

     

    Foto: KKS Sieradz

    • KKS_sieradz001
    • KKS_sieradz002
    • KKS_sieradz003
    • KKS_sieradz004
    • KKS_sieradz005
    • KKS_sieradz006
    • KKS_sieradz007
    • KKS_sieradz008
    • KKS_sieradz009
    • KKS_sieradz010
    • KKS_sieradz011
    • KKS_sieradz012
    • KKS_sieradz013
    • KKS_sieradz014
    • KKS_sieradz015
    • KKS_sieradz016
    • KKS_sieradz017
    • KKS_sieradz018
    • KKS_sieradz019
    • KKS_sieradz020
    • KKS_sieradz021
    • KKS_sieradz022
    • KKS_sieradz023
    • KKS_sieradz024
    • KKS_sieradz025
    • KKS_sieradz026
    • KKS_sieradz027
    • KKS_sieradz028
    • KKS_sieradz029
    • KKS_sieradz030
    • KKS_sieradz031
    • KKS_sieradz032
    • KKS_sieradz033

    Partnerzy

    Programy kajakowe

    Program edukacji kajakowej dla dzieci
    www.akademiakajakowa.pl
     


     
    Uwaga kluby kajakowe!
    Program wsparcia dla klubów

     Najczęściej zadawane pytania

     


     

    Obowiązkowy program dla stypendystów
    „Selfie z Gwiazdą Sportu”

     


    Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

    Komunikat

     

    Kto nas odwiedza

    Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.