Polski Związek Kajakowy

  • Borowska.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • tacen12.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg

75. Jubileuszowe MP w Zjeździe Kajakowym ostatnim akcentem w tegorocznym kalendarzu imprez PZKaj.

  • MPzjazd.035
  • W dniach 13-14 października 2018 roku, na rzece Dunajec, na trasie ze Szczawnicy do Krościenka (biegi długie) i w Szczawnicy obok przystani klubu „Pieniny” - z metą pod Kotońką, rozegrano Jubileuszowe 75. Mistrzostwa Polski w Zjeździe Kajakowym.

     

    Szczawnica, uważana za kolebkę kajakarstwa górskiego, bo to tutaj w latach 1934-1935, pod nazwą „Górskie Mistrzostwa Polski”, rozgrywano - w nieco innej formule, pierwsze zawody o randze Mistrzostw Polski w zjeździe kajakowym, przywitało zawodników piękną pogodą, typową dla klasycznej „złotej polskiej jesieni” (+20, słonecznie, bezwietrznie). W Mistrzostwach uczestniczyło 120 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, w tym z 6 klubów specjalizujących się w slalomie i aż z 11 klubów kajakarstwa klasycznego, z Białegostoku, Lublina, Gorzowa Wlkp., Katowic, Czechowic-Dziedzic, Krakowa i Bydgoszczy. Równolegle rozegrano kolejne Mistrzostwa Polski Weteranów, podczas których mogliśmy podziwiać świetną formę zawodników z roczników: 1950, 1953, 1960, 1964 i młodszych. Najstarsi to Marian Jarosz z Krościenka n/Dunajcem i Wojciech Słowik ze Szczawnicy – obaj rocznik 1950. Najmłodsi zawodnicy wśród Weteranów to Konrad Wickel i Grzegorz Kaczmar z Leśnej – obaj rocznik 1983.

     

    Organizatorem zawodów był Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy i klub KS Pieniny Szczawnica. Impreza była dofinansowana przez PZKaj, ze środków dotacji MSiT. Organizatorzy uzyskali również pomoc od wielu sponsorów, a zawody odbywały się w doskonałej atmosferze.

     

    W nieoficjalnej klasyfikacji medalowej MP Seniorów (łącznie długi dystans i sprint) zwyciężył AZS-AWF Kraków7 medali (3, 2, 2), 2. KS Start Nowy Sącz – 3 medale (2, -, 1), 3. UKS 4 Katowice – 2 złote medale, 4. CWZS Zawisza Bydgoszcz – 3 medale (1, 1, 1), 5. KKK Kraków – 3 medale (-, 2, 1), 6. UKS Dojlidy Białystok – 2 srebrne medale, 7. KKW-29 Kraków – 2 medale, srebrny i brązowy, 8. LTK Fala Lublin i KS Pieniny Szczawnica – oba kluby po jednym brązowym medalu.

     

    Wśród juniorów zwycięża KKW-29 Kraków – 2 medale (1, -, 1), 2-4. LUKS Kwisa Leśna, KS Pieniny Szczawnica, Yacht Club Kraków – wszystkie kluby po jednym złotym medalu, 5. KS Start Nowy Sącz – 3 medale (-, 1, 2), 6. KKK Kraków – 2 medale, srebrny i brązowy, 7-8. AZS-AWF Kraków i LTK Fala Lublin – oba kluby po jednym srebrnym medalu.   

     

    Wyniki 75 MP w zjeździe – długi dystans:

    K-1 mężczyzn

    1. Mateusz POLACZYK – CWZS Zawisza Bydgoszcz   16.10,604
    2. Paweł FLORCZA – UKS Dojlidy Białystok                     16.31,284
    3. Wiktor WIERUSZEWSKI – LTK Fala Lublin                   16.38,944

    C-1 mężczyzn

    1. Grzegorz HEDWIG – KS Start Nowy Sącz   19.50,282
    2. Kacper SZTUBA – AZS-AWF Kraków                20.36,456
    3. Igor SZTUBA – AZS-AWF Kraków                    21.24,202

    K-1 kobiet

    1. Aleksandra CADER – UKS 4 Katowice                18.24,035
    2. Klaudia SZEWCZYK – UKS Dojlidy Białystok           19.18,237
    3. Anna KUDŁA – KKW-29 Kraków                             19.31,938

    C-2 mężczyzn

    1. Michał WIERCIOCH – Grzegorz MAJERCZAK - AZS-AWF Kraków  19.26,839
    2. Michał KOŁOMAŃSKI – Marcin POCHWAŁA - KKK Kraków                   20.48,005
    3. Bartłomiej SZYMANEK – Konrad SZYMANEK - KS Pieniny Szczawnica 21.04,151

    K-1 Juniorów

    1. Patryk STELMACH – Yacht Club Kraków  16.55,890
    2. Jacek BRAŃSKI – AZS-AWF Kraków              17.39,182
    3. Tadeusz KUCHNO – KKK Kraków                  17.39,220

    C-1 Juniorów

    1. Kacper ZACHWIEJA – KS Pieniny Szczawnica   21.38,318
    2. Jakub KRÓL – KS Start Nowy Sącz                         21.49,747
    3. Szymon NOWOBILSKI – KS Start Nowy Sącz         21.58,069

    K-1 Juniorek

    1. Adrianna KĄKOL – KKW-29 Kraków   18.51,057
    2. Agata ZIELIŃSKA – LTK Fala Lublin         19.01,924
    3. Natalia KURPAN – KKW-29 Kraków         19.10,081

    C-2 Juniorów

    1. Patryk WSZOŁA – Kornel MALIK - LUKS Kwisa Leśna    23.14,639
    2. Jakub POPIELAK – Konrad PIETROŃ - KKK Kraków               23.23,503
    3. Filip LEŚNIAK – Mateusz DANEK - KS Start Nowy Sącz          23.42,317

     

    Wyniki 75. MP w zjeździe – sprint - FINAŁ:

    K-1 mężczyzn open

    1. Michał PASIUT – AZS-AWF Kraków                      1.45,706
    2. Rafał POLACZYK – CWZS Zawisza Bydgoszcz          1.47,274
    3. Mateusz POLACZYK – CWZS Zawisza Bydgoszcz     1.47,356

    C-1 mężczyzn - open

    1. Kacper SZTUBA – AZS-AWF Kraków        2.05,877
    2. Igor SZTUBA – AZS-AWF Kraków                 2.06,882
    3. Grzegorz HEDWIG – KS Start Nowy Sącz    2.07,586

    K-1 kobiet – open

    1. Aleksandra CADER – UKS 4 Katowice   2.01,496
    2. Adrianna KĄKOL – KKW-29 Kraków          2.03,531
    3. Julia DZIADOSZ – KS Start Nowy Sącz      2.07,303

    C-2 mężczyzn – open

    1. Michał WIERCIOCH – Grzegorz MAJERCZAK - AZS-AWF Kraków  1.58,642
    2. Michał KOŁOMAŃSKI – Marcin POCHWAŁA - KKK Kraków   2.04,071
    3. Michał WOŚ – Jarosław ZAZIĄBŁO - KKK Kraków               2.08,136

    W rywalizacji Weteranów – w poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: K-1 mężczyzn: Sławomir LEWALSKI (1973) – Astoria Bydgoszcz, Henryk WĘGLARZ (1959) – Szczawnica, Marian JAROSZ (1950) – Krościenko n/Dunajcem, C-1 mężczyzn: Bogdan SZTUBA (1964) - Leśna, C-2 Mężczyzn: Konrad WICKIEL (1983)– Łukasz PIÓRKOWSKI (1982) – Leśna

     

    Szczegółowe wyniki na stronie PZKaj: http://www.pzkaj.pl/dane/2018/75%20MP%20w%20Zje%C5%BCdzie_Szczawnica_12-14.10.2018_Wyniki.pdf

     

    Wojciech Kudlik – Dyrektor Sportowy PZKaj.

    • MPzjazd.001
    • MPzjazd.002
    • MPzjazd.003
    • MPzjazd.004
    • MPzjazd.005
    • MPzjazd.006
    • MPzjazd.007
    • MPzjazd.008
    • MPzjazd.009
    • MPzjazd.010
    • MPzjazd.011
    • MPzjazd.012
    • MPzjazd.013
    • MPzjazd.014
    • MPzjazd.015
    • MPzjazd.016
    • MPzjazd.017
    • MPzjazd.018
    • MPzjazd.019
    • MPzjazd.020
    • MPzjazd.021
    • MPzjazd.022
    • MPzjazd.023
    • MPzjazd.024
    • MPzjazd.025
    • MPzjazd.026
    • MPzjazd.027
    • MPzjazd.028
    • MPzjazd.029
    • MPzjazd.030
    • MPzjazd.031
    • MPzjazd.032
    • MPzjazd.033
    • MPzjazd.034
    • MPzjazd.035
    • MPzjazd.036
    • MPzjazd.037
    • MPzjazd.038
    • MPzjazd.039
    • MPzjazd.040
    • MPzjazd.041
    • MPzjazd.042
    • MPzjazd.043
    • MPzjazd.044
    • MPzjazd_001
    • MPzjazd_002

     

    Partnerzy

    Oficjalny dostawca medali
    dla PZKaj

    Programy kajakowe

    Program edukacji kajakowej dla dzieci
    www.akademiakajakowa.pl
     


     
    Uwaga kluby kajakowe!
    Program wsparcia dla klubów

     Najczęściej zadawane pytania

     


     

    Obowiązkowy program dla stypendystów
    „Selfie z Gwiazdą Sportu”

     


    Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

    Komunikat

     

    Kto nas odwiedza

    Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.