Polski Związek Kajakowy

 • rio3.jpg
 • rio4.jpg
 • rio2.jpg
 • rio5.jpg
 • rio1.jpg

Imprezy międzynarodowe

 • Bascov

  2017 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
  July 27-30, 2017
  Bascov-Arges, Romania

 • Racice

  2017 ICF Canoe Sprint World Championships
  August 23-27, 2017

  Racice, Czech Republic

 • Pietermaritzburg

   2017 ICF Canoe Marathon World Championships
  September 8-10, 2017

  Pietermaritzburg, South Africa

 • Hohenlimburg

  ECA Junior & U23 Canoe Slalom Championships
  August 16 - 20, 2017
  Hohenlimburg, GER

 • Ponte

  ECA Canoe Marathon Championships
  June 30 - July 2, 2017
  Ponte de Lima, POR

 • Belgrad

  ECA Junior & U23 Canoe Sprint Championships
  June 22 - 25, 2017
  Belgrade, SRB

 • Tacen

  ECA Canoe Slalom Championships
  May 31 - June 4, 2017
  Tacen, SLO

Polecamy

 • Krajobraz rzeczny

  Pomorski Krajobraz Rzeczny

 • stacja sport

  StacjaSport.pl

 • APM

  Akademia Prawdziwych Mistrzów

 • stop zwolnieniom

  STOP zwolnieniom
  z WF-u

 • akademia

  Akademia Drogi Sportowej

Po naukę, a może coś więcej?

 • IMG_0032
 • Do Racic jadą trzy kanadyjkarki: Dorota Borowska (C1 200), Iwona Czarnecka i Magda Stanny (C2 500). To aktualnie najlepsze nasze zawodniczki. Cel? Finały A.

  O jego realizację  nie będzie łatwo. Pamiętajmy, że kanadyjkarki wchodzą w Tokio do rodziny olimpijskiej. Dlatego kanadyjkarskie potęgi już ostrzą  zęby na tą rywalizację. Nasze dziewczyny są ambitne, ale ciągle trochę ich mało, co nie sprzyja rozwojowi dyscypliny.

   

  Największe nadzieje pokładamy w Dorocie Borowskiej. Jak mówi jej trener Mariusz Szałkowski, to zawodniczka zdeterminowana na sukces. Pokazała to niedawno w Mistrzostwach Świata U23. W C1 na 200 m była czwarta, a do złotego medalu zabrakło niecałe pół sekundy. W C1 na 500 m była trzecia. W seniorskim występie na Mistrzostwach Europy, też była czwarta, ale już w Mistrzostwach Europy U23 w C1 200 metrów, była najlepsza, a na 500 m druga.

   

  Wiem, że to będą ciężkie zawody. Dorotę stać na walkę o medal, to zawodniczka bardzo zdeterminowana na dobry wynik. Pokazała, że z zawodów na zawody rozpędza się coraz bardziej, a to już dla niej 6 impreza światowa i mam nadzieję, że będzie najbardziej udana – mówi trener Mariusz Szałkowski.

   

  W Racicach wystąpią też: Iwona Czarnecka z Magdą Stanny w C2 na 500 m. Obecnie osadą zajmuje się trener Tomasz Małkowski, którego zaprosił do współpracy Mariusz Szałkowski. Tomasz wnosi do zespołu trochę świeżego spojrzenia i dziewczyny z C2 chętnie angażują się do treningu.

   

  Większość sezonu pracowałem sam ze wszystkimi grupami kanadyjkarek, teraz przed najważniejszą imprezą seniorską uznałem, że będzie lepiej podzielić pracę z osadami. Ta współpraca dobrze wygląda i mam nadzieję na dobre rezultaty C2 na MŚ. Dzięki takiemu rozwiązaniu również ja mogę bardziej skupić się na jedynkarce, Dorocie Borowskiej i dopracować szczegóły – mówi o powodach swojej decyzji trener Szałkowski.

   

  Jakie szanse ma kanadyjkowa dwójka? Na pewno na dobry występ w finale A. Dziewczyny na Mistrzostwach Europy Seniorów zajęły 8. miejsce w finale A. Bardzo dobrym wynikiem dla tej osady byłoby powtórzenie tego rezultatu na Mistrzostwach Świata, oczywiście mamy nadzieję na lepszy wynik. 

   

  Skoro już trener Szałkowski wspomniał o szczegółach, to właśnie one zajmowały nasze zawodniczki w ostatnim czasie.

   

  Ostatni tydzień pływaliśmy z szybkościami startowymi, teraz już na dystansach poniżej startowych pływamy z prędkościami ponad startowymi. Na siłowni cały czas pracujemy nad podtrzymaniem siły i mocy. Tlenowo pracowaliśmy w pierwszym mikrocyklu po MŚ U23, teraz tylko lekkie podtrzymanie, choć w treningu osady C2, która startuje na 500 metrów trening tlenowy ma spory udział, zwłaszcza w formie mieszanej – mówi trener kanadyjkarek.

   

  Do Racic wyjechały w poniedziałek, by dotrzeć na kolację, w czwartek pierwsze starty C2 Iwony i Magdy, a w piątek rywalizację zaczyna Dorota w C1 200 m, nasza medalistka MŚ U23.

   

  BSK

  • IMG_0032
  • IMG_0035
  • IMG_0039
  • IMG_0048
  • IMG_0051

  Sponsorzy


   

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.