Polski Związek Kajakowy

 • tacen12.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Borowska.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg

Stać ich na wiele

 • DSC_0325
 • U kajakarzy przygotowania idą zgodnie z planem, nie ma kontuzji, nikt nie narzeka na zdrowie. W tej kwestii wszystko odbywa się tak, jak było zaplanowane. To dobrze, bo już w tym tygodniu wystartują w najważniejszej imprezie w tym roku, czyli Mistrzostwach Świata w Racicach.

   

  Do startu w najważniejszej imprezie trzeba pracować i przygotowywać się przez cały rok. I to też robią. Konkurencja nie śpi, ale też nasi kajakarze nie powiedzieli ostatniego słowa. Ostatni występ na ME pokazał, że idą w dobrym kierunku.

   

  Trenujemy i sprawdzamy się na poszczególnych odcinkach. Wiemy na co nas stać, ale znamy możliwości konkurencji i zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Najmocniejsi w naszej ekipie są zawodnicy doświadczeni. Bartosz Stabno, Rafał Rosolski w osadzie K2 na 1000 m oraz osada K4 na 500 m z Martinem Brzeziński, Bartoszem Stabno, Rafałem Rosolskim, wzmocniona przez Dawida Putto. To jest sport, tu pewność wyniku ma się po przekroczeniu linii mety. Liczę na naszych zawodników, że poradzą sobie z rywalizacją i będą walczyć w finałach. Coraz lepiej radzą sobie na dystansie 200 m: Paweł Kaczmarek i Piotr Mazur, ale to czasami setne sekundy decydują o awansie do finału. Wiem, że stać ich na dobry wynik, ale rywalizacja pokaże – ocenia Mariusz Słowiński.

   

  Pan Leszek Zaniewski, fizjoterapeuta męskiej reprezentacji, robi co może i póki co, wszystko jest w najlepszym porządku. Obecnie w okresie BPS-u kajakarze są na etapie transformacji, tzw. tapering. Głównie pracują i koncentrują się nad szczegółami startowymi oraz taktyką rozgrywania dystansu. Do tego dochodzi praca na starcie, czyli dogrywanie reakcji startowej.

   

  Ostatni tydzień to szukanie tzw. świeżości startowej. Odpoczynek i regeneracja oraz krótkie intensywne odcinki. W ostatnim tygodniu podchodzimy do zadań indywidualnie, tym bardziej, że cały czas poznaję chłopaków jak reagują na zadane bodźce treningowe. Mocno pomaga nam dr Andrzej Rakowski z Panią Emilią Kęsikowską, kontrolując nas i wspomagając od strony medycznej – mówi Mariusz Słowiński, trener kadry kajakarzy.

   

  Męska reprezentacja kajakarzy wyjeżdża do Racic w poniedziałek (21.08) po obiedzie. Rano jeszcze robią trening w Wałczu, potem pakowanie sprzętu, obiad i wyjazd busami do Racic. Po 6-7 godzinach podróży na 20.00 powinni zameldować się w Racicach.

   

  O co powalczy męska reprezentacja kajakarzy?

   

  By walczyć o medale trzeba awansować do finału. Naszych zawodników stać na finały, a tam wszystko może się wydarzyć. Tak jak w życiu, tak i w sporcie, potrzeba trochę szczęścia i mam nadzieję, że nam będzie sprzyjać – podsumowuje Mariusz Słowiński.

   

  Tego im życzymy i oczywiście będziemy trzymać kciuki.

   

  Skład poszczególnych osad na Mistrzostwa Świata w Racicach:

  K1 1000 m Martin Brzeziński

  K2 1000 m Bartosz Stabno, Rafał Rosolski

  K4 500 m Martin Brzeziński, Bartosz Stabno, Rafał Rosolski, Dawid Putto

  K1 200 m Paweł Kaczmarek

  K2 200 m Piotr Mazur, Paweł Kaczmarek

  K1 500 m Patryk Świtalski

  K2 500 m Dorian Kliczkowski, Norbert Kuczyński

  K4 1000 m Jakub Michalski, Dorian Kliczkowski, Norbert Kuczyński, Patryk Świtalski

  K1 5000 m Rafał Rosolski

   

  BSK

  • DSC_0241
  • DSC_0291
  • DSC_0325

  Partnerzy

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 298 gości oraz 0 użytkowników.