Polski Związek Kajakowy

 • rio2.jpg
 • rio5.jpg
 • rio4.jpg
 • rio1.jpg
 • rio3.jpg

Imprezy międzynarodowe

 • Belgrad

  ECA Junior & U23 Canoe Sprint Championships
  June 22 - 25, 2017
  Belgrade, SRB

 • Racice

  2017 ICF Canoe Sprint World Championships
  August 23-27, 2017

  Racice, Czech Republic

 • Bascov

  2017 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
  July 27-30, 2017
  Bascov-Arges, Romania

 • Hohenlimburg

  ECA Junior & U23 Canoe Slalom Championships
  August 16 - 20, 2017
  Hohenlimburg, GER

 • Ponte

  ECA Canoe Marathon Championships
  June 30 - July 2, 2017
  Ponte de Lima, POR

 • Tacen

  ECA Canoe Slalom Championships
  May 31 - June 4, 2017
  Tacen, SLO

 • Pietermaritzburg

   2017 ICF Canoe Marathon World Championships
  September 8-10, 2017

  Pietermaritzburg, South Africa

Polecamy

 • Krajobraz rzeczny

  Pomorski Krajobraz Rzeczny

 • akademia

  Akademia Drogi Sportowej

 • stacja sport

  StacjaSport.pl

 • APM

  Akademia Prawdziwych Mistrzów

 • stop zwolnieniom

  STOP zwolnieniom
  z WF-u

Stać ich na wiele

 • DSC_0325
 • U kajakarzy przygotowania idą zgodnie z planem, nie ma kontuzji, nikt nie narzeka na zdrowie. W tej kwestii wszystko odbywa się tak, jak było zaplanowane. To dobrze, bo już w tym tygodniu wystartują w najważniejszej imprezie w tym roku, czyli Mistrzostwach Świata w Racicach.

   

  Do startu w najważniejszej imprezie trzeba pracować i przygotowywać się przez cały rok. I to też robią. Konkurencja nie śpi, ale też nasi kajakarze nie powiedzieli ostatniego słowa. Ostatni występ na ME pokazał, że idą w dobrym kierunku.

   

  Trenujemy i sprawdzamy się na poszczególnych odcinkach. Wiemy na co nas stać, ale znamy możliwości konkurencji i zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Najmocniejsi w naszej ekipie są zawodnicy doświadczeni. Bartosz Stabno, Rafał Rosolski w osadzie K2 na 1000 m oraz osada K4 na 500 m z Martinem Brzeziński, Bartoszem Stabno, Rafałem Rosolskim, wzmocniona przez Dawida Putto. To jest sport, tu pewność wyniku ma się po przekroczeniu linii mety. Liczę na naszych zawodników, że poradzą sobie z rywalizacją i będą walczyć w finałach. Coraz lepiej radzą sobie na dystansie 200 m: Paweł Kaczmarek i Piotr Mazur, ale to czasami setne sekundy decydują o awansie do finału. Wiem, że stać ich na dobry wynik, ale rywalizacja pokaże – ocenia Mariusz Słowiński.

   

  Pan Leszek Zaniewski, fizjoterapeuta męskiej reprezentacji, robi co może i póki co, wszystko jest w najlepszym porządku. Obecnie w okresie BPS-u kajakarze są na etapie transformacji, tzw. tapering. Głównie pracują i koncentrują się nad szczegółami startowymi oraz taktyką rozgrywania dystansu. Do tego dochodzi praca na starcie, czyli dogrywanie reakcji startowej.

   

  Ostatni tydzień to szukanie tzw. świeżości startowej. Odpoczynek i regeneracja oraz krótkie intensywne odcinki. W ostatnim tygodniu podchodzimy do zadań indywidualnie, tym bardziej, że cały czas poznaję chłopaków jak reagują na zadane bodźce treningowe. Mocno pomaga nam dr Andrzej Rakowski z Panią Emilią Kęsikowską, kontrolując nas i wspomagając od strony medycznej – mówi Mariusz Słowiński, trener kadry kajakarzy.

   

  Męska reprezentacja kajakarzy wyjeżdża do Racic w poniedziałek (21.08) po obiedzie. Rano jeszcze robią trening w Wałczu, potem pakowanie sprzętu, obiad i wyjazd busami do Racic. Po 6-7 godzinach podróży na 20.00 powinni zameldować się w Racicach.

   

  O co powalczy męska reprezentacja kajakarzy?

   

  By walczyć o medale trzeba awansować do finału. Naszych zawodników stać na finały, a tam wszystko może się wydarzyć. Tak jak w życiu, tak i w sporcie, potrzeba trochę szczęścia i mam nadzieję, że nam będzie sprzyjać – podsumowuje Mariusz Słowiński.

   

  Tego im życzymy i oczywiście będziemy trzymać kciuki.

   

  Skład poszczególnych osad na Mistrzostwa Świata w Racicach:

  K1 1000 m Martin Brzeziński

  K2 1000 m Bartosz Stabno, Rafał Rosolski

  K4 500 m Martin Brzeziński, Bartosz Stabno, Rafał Rosolski, Dawid Putto

  K1 200 m Paweł Kaczmarek

  K2 200 m Piotr Mazur, Paweł Kaczmarek

  K1 500 m Patryk Świtalski

  K2 500 m Dorian Kliczkowski, Norbert Kuczyński

  K4 1000 m Jakub Michalski, Dorian Kliczkowski, Norbert Kuczyński, Patryk Świtalski

  K1 5000 m Rafał Rosolski

   

  BSK

  • DSC_0241
  • DSC_0291
  • DSC_0325

  Sponsorzy


   

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.