Polski Związek Kajakowy

  • rio5.jpg
  • rio1.jpg
  • rio3.jpg
  • rio4.jpg
  • rio2.jpg

Imprezy międzynarodowe

  • Bascov

    2017 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
    July 27-30, 2017
    Bascov-Arges, Romania

  • Tacen

    ECA Canoe Slalom Championships
    May 31 - June 4, 2017
    Tacen, SLO

  • Pietermaritzburg

     2017 ICF Canoe Marathon World Championships
    September 8-10, 2017

    Pietermaritzburg, South Africa

  • Racice

    2017 ICF Canoe Sprint World Championships
    August 23-27, 2017

    Racice, Czech Republic

  • Belgrad

    ECA Junior & U23 Canoe Sprint Championships
    June 22 - 25, 2017
    Belgrade, SRB

  • Ponte

    ECA Canoe Marathon Championships
    June 30 - July 2, 2017
    Ponte de Lima, POR

  • Hohenlimburg

    ECA Junior & U23 Canoe Slalom Championships
    August 16 - 20, 2017
    Hohenlimburg, GER

Polecamy

  • akademia

    Akademia Drogi Sportowej

  • stacja sport

    StacjaSport.pl

  • APM

    Akademia Prawdziwych Mistrzów

  • Krajobraz rzeczny

    Pomorski Krajobraz Rzeczny

  • stop zwolnieniom

    STOP zwolnieniom
    z WF-u

Slalomiści rozpoczęli rywalizację w ME Juniorów i U23 w Hohenlimburgu/GER - 9 polskich osad w półfinałach mistrzostw!

  • hohen2
  • W dniu wczorajszym, na torze slalomowym w niemieckiej miejscowości Hohenlimburg, położonej na przedmieściach miasta Hagen niedaleko Dortmundu, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Slalomie Kajakowym.

    Na starcie cała plejada najlepszych europejskich zawodników, w tym medaliści zakończonych przed miesiącem w Bratysławie Mistrzostw Świata Juniorów i U23. Wśród faworytów Imprezy wymienia się m.in. polskiego Mistrza Świata Juniorów w C-1 Kacpra Sztubę i brązową medalistkę w K-1 U23 z Bratysławy – Klaudię Zwolińską.  

     

    W pierwszym i drugim dniu zawodów rozgrywano biegi kwalifikacyjne, z których wyłoniono półfinalistów mistrzostw. Reprezentanci Polski startowali ze zmiennym szczęściem.

    Do półfinałów ME, które rozegrane będą w sobotę i niedzielę, awansowali:

    - Kacper Sztuba – Jakub Brzeziński – C-2 U23,

    - Klaudia Zwolinska i Sara Ćwik – K-1 U23,

    - Marcin Janur i Bartosz Kubik – K-1 Juniorów,

    - Aleksandra Stach – C-1 Juniorek,

    - Kacper Sztuba i Szymon Zawadzki – C-1 Juniorów,

    - Przemysław Nowak – C-1 U23.

     

    Niestety, nie udało się awansować pozostałym naszym reprezentantom. Na biegach kwalifikacyjnych udział w ME zakończyli: Edyta Rosiek (K-1 U23), Jakub Brzeziński, Krzysztof Majerczak i Eryk Lejmel
    (K-1 U23), Katarzyna Smolarska i Julia Dziadosz (K-1 Juniorek), Przemysław Spinek (K-1 Juniorów), Sara Ćwik i Ewa Hurkała (C-1 U23), Bartosz Łęgosz i Michał Kołomański (C-1 U23), Oliwia Jeleńska i Iga Garlewicz (C-1 Juniorek) oraz Michał Franczak (C-1 Juniorów).

    W zawodach nie wystartowała juniorka Małgorzata Mędoń - zgłoszona w konkurencji K-1, której tuż przed mistrzostwami, odnowiła się kontuzja barku.

    W dniu dzisiejszym rozgrywane są również biegi zespołowe. We wszystkich 8 konkurencjach wystąpią Polacy.

    Jutro i w niedzielę – biegi półfinałowe i finały, mamy nadzieje – z udziałem polskich zawodników.

    Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

     

    Wojciech Kudlik – Dyrektor Sportowy PZKaj.

    Foto: M.Zwoliński

    • hohen1
    • hohen2
    • hohen3
    • hohen4
    • hohen5
    • hohen6
    • hohen7

    Sponsorzy










     

    Programy kajakowe

    Program edukacji kajakowej dla dzieci
    www.akademiakajakowa.pl
     


     
    Uwaga kluby kajakowe!
    Program wsparcia dla klubów

     Najczęściej zadawane pytania

     


     

    Obowiązkowy program dla stypendystów
    „Selfie z Gwiazdą Sportu”

     


    Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

    Komunikat

     

    Kto nas odwiedza

    Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.