Polski Związek Kajakowy

  • rio1.jpg
  • rio3.jpg
  • rio4.jpg
  • rio5.jpg
  • rio2.jpg

Imprezy międzynarodowe

  • Racice

    2017 ICF Canoe Sprint World Championships
    August 23-27, 2017

    Racice, Czech Republic

  • Tacen

    ECA Canoe Slalom Championships
    May 31 - June 4, 2017
    Tacen, SLO

  • Bascov

    2017 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
    July 27-30, 2017
    Bascov-Arges, Romania

  • Ponte

    ECA Canoe Marathon Championships
    June 30 - July 2, 2017
    Ponte de Lima, POR

  • Hohenlimburg

    ECA Junior & U23 Canoe Slalom Championships
    August 16 - 20, 2017
    Hohenlimburg, GER

  • Pietermaritzburg

     2017 ICF Canoe Marathon World Championships
    September 8-10, 2017

    Pietermaritzburg, South Africa

  • Belgrad

    ECA Junior & U23 Canoe Sprint Championships
    June 22 - 25, 2017
    Belgrade, SRB

Polecamy

  • APM

    Akademia Prawdziwych Mistrzów

  • akademia

    Akademia Drogi Sportowej

  • stop zwolnieniom

    STOP zwolnieniom
    z WF-u

  • stacja sport

    StacjaSport.pl

  • Krajobraz rzeczny

    Pomorski Krajobraz Rzeczny

Brązowy medal Doroty Borowskiej w C1 U23 500m, czwarte miejsce czwórki kobiet U23 500m.

  • D.Borowska_podium
  • W trzecim dniu MŚ rozegrano pierwszą serię biegów finałowych. Polskie osady wystąpiły w 6 finałach A, 4 finałach B i jednym finale C.

    W ostatnim biegu kończącym dzisiejsze finały A, świetnie spisała się Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), która pewnie wywalczyła brązowy medal w biegu C-1 U23 500m. Zwyciężyła Alena Nazdrowa z Białorusi, srebrny medal zdobyła Węgierka Virag Balla. Polka wyprzedziła m.in. zawodniczki z Kanady, Ukrainy, Ekwadoru i Rosji.

    Blisko medalu była nasza czwórka Pań U23: Justyna Iskrzycka – Paulina Paszek – Klaudia Cyrulewska – Julia Lis. Polska osada linię mety minęła na czwartym miejscu, ustępując tylko rutynowanym osadom z Węgier, Niemiec i Rosji.

     

    Pozostali polscy finaliści A zajęli następujące miejsca:

    - K-4 Juniorek 500m – Sandra Ostrowska/Martyna Klatt/Helena Wiśniewska/Julia Olszewska - 7 m;

     - K-1 Juniorek 1000m – Maria Witkowska – 7 m;

    - C-1 U23 Mężczyzn 1000m – Łukasz Witkowski – 8 m;

    - K-2 Juniorów 1000m – Filip Weckwert /Przemysław Korsak – 7 m.

     

    W dniu dzisiejszym rozegrano też biegi półfinałowe na dystansie 200 m. Do finałów A, które rozegrane zostaną jutro przed południem, awansowali:

    - Dorota Borowska/C-1 U23 – 1 m. w półfinale;

    - Paulina Paszek / K-1 U23 – 3 m. w półfinale.

     

    Do finałów B (walka o miejsca 10-18):

    - Klaudia Szulecka C-1 Juniorek – 5 m. w półfinale;

    - Helena Wiśniewska/K-1 Juniorek – 5 m. w półfinale;

    - Wojciech Tracz/K-1 Juniorów – 3 m. w półfinale;

    - Patryk Kowalski/C-1 Juniorów – 4 m. w półfinale.

     

    Oprócz wymienionych powyżej finałów na dystansie 200m, jutro polskie osady walczyć będą również w finałach na dystansie 500m: 5 osad w finałach A i 4 osady w finałach B.

     

    Po zakończonych w dniu dzisiejszym finałach, w MŚ Juniorów w klasyfikacji medalowej, prowadzą:

    1. Węgry – 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy)
    2. Niemcy – 2 medale (2 złote, -, -)
    3. Czechy – 2 (1 złoty, -, 1 brązowy)

    Medale zdobyło 14 państw, w tym złote medale – 5 państw.

     

    Klasyfikacja medalowa U23:

    1. Niemcy – 3 medale (1 złoty, 2 srebrne, -)
    2. Węgry – 2 medale (1 złoty, 1 srebrny, -)
    3. Australia – 2 medale (1 złoty, -, 1 brązowy)

    Medale zdobyło 14 państw, w tym Polska, złote medale – 7 państw – każde po jednym.

     

    Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!

     

    Wojciech Kudlik - Dyrektor Sportowy PZKaj.

     

    Foto: W.Kudlik

    • D.Borowska_1
    • D.Borowska_M.Szalkowski,
    • D.Borowska_podium
    • M.Brzuchalski
    • M.Szalkowski.
    • M.Szalkowski
    • M.Szalkowski_D.Borowska
    • MSzalkowski_DBorowska
    • W.Kudlik_M.Brzuchalski
    • Z.Kowalczuk
    • pitesti46
    • pitesti47
    • pitesti48
    • pitesti49
    • pitesti50
    • pitesti51
    • pitesti52
    • pitesti53
    • pitesti54
    • pitesti55
    • pitesti56
    • pitesti57
    • pitesti58
    • pitesti59
    • pitesti60
    • pitesti61
    • pitesti62
    • pitesti63
    • pitesti64
    • pitesti65
    • pitesti66
    • pitesti67
    • pitesti68
    • pitesti69
    • pitesti70
    • pitesti71
    • pitesti72
    • pitesti_braz
    • pitesti_medal
     

    Sponsorzy












     

    Programy kajakowe

    Program edukacji kajakowej dla dzieci
    www.akademiakajakowa.pl
     


     
    Uwaga kluby kajakowe!
    Program wsparcia dla klubów

     Najczęściej zadawane pytania

     


     

    Obowiązkowy program dla stypendystów
    „Selfie z Gwiazdą Sportu”

     


    Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

    Komunikat

     

    Kto nas odwiedza

    Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.