Polski Związek Kajakowy

 • rio2.jpg
 • rio1.jpg
 • rio5.jpg
 • rio4.jpg
 • rio3.jpg

Imprezy międzynarodowe

 • Racice

  2017 ICF Canoe Sprint World Championships
  August 23-27, 2017

  Racice, Czech Republic

 • Ponte

  ECA Canoe Marathon Championships
  June 30 - July 2, 2017
  Ponte de Lima, POR

 • Hohenlimburg

  ECA Junior & U23 Canoe Slalom Championships
  August 16 - 20, 2017
  Hohenlimburg, GER

 • Belgrad

  ECA Junior & U23 Canoe Sprint Championships
  June 22 - 25, 2017
  Belgrade, SRB

 • Bascov

  2017 ICF Junior and U23 Canoe Sprint World Championships
  July 27-30, 2017
  Bascov-Arges, Romania

 • Pietermaritzburg

   2017 ICF Canoe Marathon World Championships
  September 8-10, 2017

  Pietermaritzburg, South Africa

 • Tacen

  ECA Canoe Slalom Championships
  May 31 - June 4, 2017
  Tacen, SLO

Polecamy

 • Krajobraz rzeczny

  Pomorski Krajobraz Rzeczny

 • APM

  Akademia Prawdziwych Mistrzów

 • stop zwolnieniom

  STOP zwolnieniom
  z WF-u

 • akademia

  Akademia Drogi Sportowej

 • stacja sport

  StacjaSport.pl

MŚ Juniorów&U23 w Slalomie – Bratysława 2017. Kacper SZTUBA – ZŁOTO! Klaudia ZWOLIŃSKA – BRĄZ!

 • Klaudia_Darek_Kacper
 • W MŚ Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym, rozgrywanych na torze w stolicy Słowacji Bratysławie, w dniu dzisiejszym zakończyły się finałowe biegi w konkurencjach indywidualnych.

  Po wczorajszym dniu, cieszyliśmy się z 7. miejsca w finale C-1 Juniorek Oliwi JELEŃSKIEJ, która jako jedyna spośród sześciorga Reprezentantów Polski startujących we wczorajszych półfinałach, zdołała awansować do finałowej dziesiątki. Walczyła dzielnie, ale sił starczyło tylko na 7. miejsce, co należy jednak uznać za duży sukces tej młodej zawodniczki. GRATULUJEMY!

  Bardzo blisko finału była Aleksandra STACH, która w półfinale zajęła 13. miejsce. Trzecia z naszych Reprezentantek, zajęła 28. miejsce. Nie powiodło się wczoraj naszym zawodnikom w półfinałach w konkurencji K-1. W grupie juniorów Marcin Janur zajął 21. miejsce, a w grupie U23 – Jakub Brzeziński i Krzysztof Majerczak zajęli miejsca 30. i 36. - wszyscy daleko od finałowej dziesiątki.

  W dniu dzisiejszym, w biegach półfinałowych Polska reprezentowana była przez 3 zawodniczki w K-1 i 3 zawodników w C-1. Świetnie spisali się Klaudia ZWOLIŃSKA – 8. miejsce w półfinale K-1 U23 i Kacper SZTUBA – 2. miejsce w C-1 Juniorów.

  Oboje dali pokaz swoich olbrzymich umiejętności w biegach finałowych. Klaudia ZWOLIŃSKA prowadziła aż do przejazdu ostatniej zawodniczki - Jessici Fox z Australii. Gdy składaliśmy gratulacje za srebrny medal, sędziowie skorygowali wyniki, co spowodowało przesunięcie na 2. miejsce zawodniczki z Brazylii (Ana Satila), w konsekwencji nasza zawodniczka uplasowała się na 3. miejscu i zdobyła brązowy medal.  

  Kacper SZTUBA - swój finałowy przejazd popłynął perfekcyjnie, zwyciężając zdecydowanie i zdobywając dla Polski złoty medal!

  Dzisiaj był polski dzień w Bratysławie - złoto i brąz.

  Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!

   

  Miejsca pozostałych Reprezentantów Polski: o finał otarła się Sara Ćwik – 12. miejsce w półfinale K-1 U23, Aleksandra Stach – 20. miejsce w K-1 Juniorek, Przemysław Nowak – 22. w C-1 U23, Szymon Zawadzki – 15. w C-1 Juniorów.  

  W rozegranych w piątek i sobotę - 21 i 22 lipca, 11 finałach indywidualnych, najwięcej medali – aż 9 (!) zdobyli Czesi: 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe, ale w punktacji medalowej wyprzedzają ich Słowacy, którzy zdobyli: 3 złote medale i 2 srebrne. Na trzecim miejscu Rosjanie: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy. Polacy - z jednym złotym i 1 brązowym medalem - na miejscu 6. wraz z Wielką Brytanią. Należy podkreślić, że punktacja medalowa obejmuje również słabo obsadzone – nieolimpijskie konkurencje C-2 U23 (10 osad), C-2 Juniorów (3 osady) i C-2 U23 Mixted (10 osad), w których medale zdobyli: Rosjanie (1, 2, 1), Czesi (1, 1, 1), Słowacy (1, -,  -), Francuzi (-, -, 1).  

  Jutro, w ostatnim dniu mistrzostw, rozegrane zostaną konkurencje zespołowe. W ośmiu z nich wystąpią Polacy. To bardzo widowiskowe i emocjonujące biegi, które – chociaż nieolimpijskie, traktowane są bardzo prestiżowo, dają sporo satysfakcji i szkoleniowych korzyści.

  GRATULUJĄC Reprezentantom Polski dotychczasowych osiągnięć, a szczególnie zdobytych w dniu dzisiejszym medali Mistrzostw Świata, trzymamy kciuki za dobre przejazdy i sukcesy w dniu jutrzejszym w biegach zespołowych!

   

  Wojciech Kudlik - Dyrektor Sportowy PZKaj.

  22 lipca 2017

  • KSztuba
  • KZwolinska
  • Kacper_podium
  • Kacper_podium2
  • Klaudia_Darek_Kacper
  • Klaudia_podium
  • Klaudia_podium2

  Sponsorzy


   

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.