Polski Związek Kajakowy

 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • DSC_1832.jpg

Polscy kajakarze zdominowali Otwarte Mistrzostwa Niemiec

 • freeNiemcy
 • Sezon startów we freestyle’u kajakowym polscy kajakarze – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki - rozpoczęli od Otwartych Mistrzostw Niemiec. Obyły się one w miejscowości Plattling, gdzie w poprzednich latach rozegrano między innymi Mistrzostwa Europy, Puchary Europy i Mistrzostwa Świata.

  „Rok temu również startowaliśmy w Plattlingu. Odbyły się wtedy Mistrzostwa Europy, w których Tomek zdobył srebrny medal. Mi się niestety nie poszczęściło. Było to dla mnie pechowe miejsce, ani w Mistrzostwach Europy, ani w Pucharach Europy we wcześniejszych latach, nie udało mi się wejść do finału. Cieszę się, że tym startem udało mi się „odczarować” dla siebie to miejsce” – realcjonuje Zofia Tuła.

  W rozegranych zawodach poza zawodnikami z Niemiec, wzięli udział kajakarze z Wielkiej Brytanii, Austrii i Polski. W sobotę rano przeprowadzono eliminację a wieczorem po półfinałach mężczyzn i juniorów odbyły się finały. Polscy kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki prowadzili w punktacji od samego początku we wszystkich rozgrywanych etapach.

  „Plattling jest dość trudnym miejscem do startów w zawodach. W przeciągu dnia poziom wody w rzece potrafi się zmieniać nawet o parędziesiąt centymetrów. A przy różnych poziomach wody trochę inaczej wykonuje się figury. Trzeba się szybko adoptować do warunków, co nie jest łatwe, gdy się już startuje i ma się tylko 45 sekundowe przejazdy.” – mówi Zofia Tuła.

  „ W ostatnich latach, gdy startowałem w Plattlingu, wiele razy byłem bliski pierwszego miejsca. Cieszę się, że w końcu udało mi się je zdobyć. Fajnie jest, jak ciężka praca przynosi efekty. Widać było to również w kobietach na przykładzie Zosi, która w tym roku zostawiła swoje rywalki mocno w tyle.” – opowiada Tomasz Czaplicki.

  Kategorię kobiet zwyciężyła Zofia Tuła zdobywając 618 pkt, drugie miejsce i tytuł Mistrzyni Niemiec wywalczyła Anna Hubner z 290 pkt. Brąz zdobyła Mistrzyni Europy kategorii juniorek, która w tym roku zadebiutowała w kategorii seniorskiej z 243 pkt – Emma Schuck. Tomasz Czaplicki zwyciężył w kategorii mężczyzn z 1046 pkt. Na drugim miejscu, zdobywając równocześnie tytuł Mistrza Niemiec, uplasował się Martin Koll, a trzecie miejsce przypadło Mistrzowi Austrii Marcelowi Bloderowi z 833 pkt.

  Po zwycięstwie w Niemczach nasi kajakarze wybierają się do Francji, gdzie wystartują w Otwartych Mistrzostwach Francji ( Miakinito Contest) oraz w pierwszej edycji Pucharu Europy na festiwalu outdooru i Muzyki – Natural Games w miejscowości Millau.

  Filmy ze zmagań w zawodach można obejrzeć pod linkiem:

  https://www.facebook.com/zofia.tula/videos/1925509081016000/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&video_creator_product_type=0&app_id=124024574287414&live_video_guests=0

  oraz:

  https://www.facebook.com/tomaszczaplickifreestylekayaker/videos/1531074846914755/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&video_creator_product_type=0&app_id=124024574287414&live_video_guests=0

  TC/ZT

  Foto: Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki

  • freeNiemcy
  • freeNiemcy1
  • freeNiemcy2
  • freeNiemcy_wyniki_eliminacjeK1K
  • freeNiemcy_wyniki_eliminacjeK1M
  • freeNiemcy_wyniki_finaK1K
  • freeNiemcy_wyniki_polfinalK1M

  Partnerzy

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.