Polski Związek Kajakowy

  • tacen12.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Borowska.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg

Znów w kajaku

Kadra pływająca na 1000 metrów trenuje na wodzie w portugalskim Milfontes. Wcześniej grupa przygotowywała się w górach.

 

 

Narty na okrągło

Pierwsze tygodnie stycznia kajakarze spędzili w Szczyrku. Na zgrupowanie powołanie otrzymał Mariusz Kujawski, Rafał Rosolski, Marcin Nickowski i Martin Brzeziński. Obóz był kontynuacją przygotowań do nadchodzącego sezonu. Główny nacisk położono na budowanie wytrzymałości siłowej i ogólnej. Wszystkie zakładane zadania zostały zrealizowane.

 

 

- Codziennie narty biegowe i trening na odcinku od 15 do 25 km. Do tego cztery razy w tygodniu zajęcia na basenie pływackim i tyle samo w siłowni. Naturalnie wszystko przeplatane grami ogólnorozwojowymi i gimnastyką. Z warunkami trafiliśmy idealnie. Mieliśmy świetnie przygotowaną trasę na Kubalonce i dobrą pogodę – wylicza Michał Brzuchalski.

 

Akcent na wodę

Aktualnie zawodnicy wrócili do Portugalii gdzie trenowali już w grudniu ubiegłego roku. Do grupy ze Szczyrku dołączył jeszcze Mateusz Rychlik.

 

 

- Zadania na ten wyjazd to doskonalenie techniki wiosłowania i wstępne zgrywanie osady na majowe kwalifikacje. Na wodzie chcemy spędzić około 75% czasu całego zgrupowania. Oczywiście będziemy też kontynuować pracę nad budowaniem wytrzymałości specjalnej i podtrzymywaniem siły – wyjaśnia szkoleniowiec. (tp)

Partnerzy

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.