Polski Związek Kajakowy

  • DSC_1832.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Borowska.jpg
  • tacen12.jpg

Spotkanie Noworoczne w Polskim Komitecie Olimpijskim

W dniu 9 stycznia w Centrum Olimpijskim, Polski Komitet Olimpijski podziękował związkom sportowym za osiągnięte wyniki  w konkurencjach olimpijskich.

 

Na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej nagrodzono związki sportowe, które zdobyły medale na Mistrzostwach Świata w konkurencjach olimpijskich w ubiegłorocznym sezonie.  Podczas uroczystości prezes Józef Bejnarowicz odebrał z rąk Członka MKOL - wiceprezesa PKOL Ireny Szewińskiej, Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy oraz i Prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego gratulacje i statuetkę za rezultaty uzyskane przez polskich kajakarzy.

 

Przy ocenie sezonu PKOL brał pod uwagę  przede wszystkim wyniki Mistrzostw Świata. Polscy reprezentanci w konkurencjach olimpijskich  zdobyli 11 medali w tym reprezentanci PZKaj wywalczyli 4 medale. Jest to najlepszy wynik  spośród pozostałych związków sportowych. Dla przypomnienia: złoty medal wywalczył Piotr Siemionowski, srebrny Marta Walczykiewicz, brązowy dwójka Beata Mikołajczyk i Aneta Konieczna w sprincie a Mateusz Polaczyk srebrny medal w slalomie.

 

Podczas spotkania pożegnano także zawodników, którzy ostatnio  zakończyli sportowe kariery. W tej grupie był kanadyjkarz Daniel  Jędraszko, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney i zdobywca wielu medali Mistrzostw Świata i Europy.

 

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości  z Marszałkiem Senatu RP na czele. Oprócz Pana  Bogdana Borusewicza, wielu posłów, senatorów i ministrów było również szerokie grono osób reprezentujących rodzinę kajakową w PKOl. Jak zawsze w dobrej formie Prezes Honorowy PZKaj. Edward Serednicki oraz medaliści olimpijscy Izabela Dylewska, Władysław Zieliński, Marek Łbik, Grzegorz Kotowicz i wielu uczestników Igrzysk olimpijskich z poprzednich lat.

Partnerzy

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.